Věděl jsem, že příprava byla poctivá a že to půjde, říká Lukáš Krpec po Challenge Roth

29.07.2016 -
Na nedávném závodě Challenge Roth se přepisovaly historické tabulky zásluhou fenomenálního Frodena. Nejrychlejší český výkon tam zaznamenal Lukáš Krpec s časem 8:47. Více v našem rozhovoru

Na velmi oblíbeném závodě Challenge Roth jsi zajel nejrychlejší čas ze všech Čechů na startu (8:47). Jak ses chystal na tento závod? 

Roth s Moraviamanem byly závody, které jsem bral jako vrchol sezony, takže jsem k těmto závodům směřoval přípravů. Moraviaman byl brzy po nemoci, ale na Roth jsem se cítil dobře připraven a těšil se na závod. 

S jakým cílem jsi vstupoval do závodu? 

Konečně prodat, co jsem natrénoval a vylepšit čas i umístění z roku 2014. Což se částečně povedlo. Začátek sezony mi nevyšel, ale věděl jsem, že příprava byla kvalitní a poctivá tak jsem věřil, že to půjde. 

Jak jsi trávil dny těsně před závodem? 

S rodinkou jsme přijeli do Rothu již ve středu večer, takže jsem měl dostatek času projet si trať a připravit se dobře na závod a taky si užít předzávodní atmosféru, která je jedinečná a nezapomenutelná! Manželka si zazávodila na Challenge woman, což je charitativní běh pro ženy, taktéž s účastí kolem 2000 žen a skvělou dvackou kulisou. 

Jak se pro tebe závod vyvíjel? 

Ráno před závodem jsem se cítil připraven. Na plavání jsem nebyl dostatečně agresivní, a jelikož byla velká tlačenice a padalo hodně ran na všech stranách i po 200 metrech, tak jsem párkrát ustoupil, ale ukázalo se, že právě tam se oddělila větší skupina, do které jsem se snažil po té marně dostat. Byla to chyba, ale nic zásadního. Na kole se mi jelo dobře, i když mi vice sedí tempové tratě, ale čas nebyl nic extra. Věděl jsem, že jsem letos posunul svou běžeckou výkonnost a těšil se na běh, že to právě na tomto závodu prodám. Začal jsem opatrně a na 1,5 km mě začaly trápit záda, takže dalších 14 km byly velmi psychicky náročné a snažil jsem se protáhnout a udržet alespoň trochu běh. Když bylo nejhůř, předbíhal mě Roman Malivánek, povzbudil mě, tak jsem to zkoušel chvilku s ním, ale nešlo to a já se stále propadal. Navíc zezadu se ke mně blížila skupinka triatlonistů a vypadalo to se mnou hodně špatně, ale bojoval jsem a postupně záda odezněla a já mohl opět závodit a pomalu se začal posouvat vpřed.

 

Jak jsi spokojen s výsledným časem a předvedeným výkonem? 

Celkově jsem docela spokojený, ale já vždy vidím první ty své chyby a rezervy - v plavaní, ztráta většiny solných tablet na běhu.. atd. Taky vnímám, že kolo nejezdím tak jako v minulých letech, ale s během až na záda musím být spokojeny -3:04 je můj osobák. Je vidět, že výkony v triatlonu jdou pořád nahoru, zlepšil jsem si čas na této trati o 5 min, ale o jedno místo si pohoršil v celkovém pořadí. Vítězstvím v kategorii jsem dostal možnost startovat na mistrovství Challenge Šamorín 2017, ale koliduje to s Czechmanem a zatím mě víc láká Czechman 2017.

Jan Frodeno na tomto závodě přepisoval historické tabulky a po fantastickém výkonu drží nový světový rekord 7:35. Co na něj říkáš?

Nevím, co na to jeho excelentní představení říct - spíš mě napadá, kde je hranice, za kterou se už čas neposune. Tento výkon je neuvěřitelný a u mě vyvolává dost otázek, ale představení to bylo parádní i v podání Daniely Ryf! 

Co tvůj další závodní plán? 

Teď zkusím TriPrague, i když vím, že tak brzy po dlouhém triatlonu může kvalitně jezdit pouze Petr Vabroušek.Pak bych se chtěl připravit ještě na jeden dlouhý a jeden poloviční triatlon v záři nebo v říjnu, ale to nechávám zatím otevřené.


 

Hodnocení:
Přečteno 663x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně