Kolo Argon jelo v podstatě samo, říká Michal Daněk, stříbrný na CZECHMANU

8.06.2016 -
Bývalý triatlonový reprezentant v olympijském triatlonu Michal Daněk se v sobotu postavil na start halfironmanu CZECHMAN. Od úvodních metrů plavání kontroloval špici závodu a v cíli nestačil jen na cyklistickou "mašinu" Karola Džalaje. Více v rozhovoru.

Jaké jsou dojmy po stříbru z letošního Czechmana?

Celý závod jsem si užíval a v cíli jako bych ho skoro vyhrál, tedy aspoň pro mě.

Jsi spokojen s výsledkem a předvedeným výkonem?

S výsledkem jsem moc spokojen, povedlo se mi prodat to, co jsem natrénoval. I když rezervy tam ještě určitě jsou, například příště musím pořádně nastudovat depo a nebloudit tam.

Jaký byl tvůj cíl a příprava?

Do závodu jsem šel s cílem si to hlavně všechno užít, a když mi to sedne, tak bych mohl překvapit i sám sebe, a přesně to se stalo. Do přípravy jsem dal hodně volného času, loni jsem jel svoji první půlku, po desetileté závodní pauze jsem se k triatlonu jako hobby jezdec vrátil. 


foto: Vít Kocián

Popsal bys, jak jsi vnímal průběh závodu?

Závod se pro mě vyvíjel ideálně. Na plavání jsem se s nikým nemlátil a plaval na dohled se špicí závodu, kolo mi sedlo a jelo perfektně, mám svoje první časovkářské kolo Argon 18 a jsem s ním moc spokojen. Oproti loňsku jsem kolo zlepšil asi o deset minut, takže Argon jede v podstatě sám. No a na běhu jsem se snažil co nejdéle si udržet náskok od dalších závodníků, ke konci běhu mi už začalo trochu docházet, ale náskok byl dostačující. Na první místo bych musel o hodně zrychlit v běhu a to dnes nešlo.

Jak se ti líbila atmosféra závodu?

Atmosféra závodu se mi líbila, vše bylo tak, jak má na velkém závodě být, letošní počasí bylo pro mě ideální, loňské vedro nemusím.

Pro mnohé lidi bylo tvoje druhé místo velkým překvapením. Ovšem ne pro ty, kdo trochu znají tvojí triatlonovou minulost..

Mám za sebou několikaletou reprezentaci v olympijském triatlonu, ale to už bude trochu dávno, naposledy jsem závodil asi v sezóně 2005, před tím se mi párkrát podařilo vyhrát ČP a na SP jsem také získal několik pro mne cenných umístění, většinou kolem 20 - 30 a pár účastí na MS, např. MS na Madeiře.


Co tvůj současný trénink?

Momentálně trénuji více v letních měsících, kdy mám čas i na soustředění v Rakousku, kde jsou ideální podmínky v Zell am See, ceské alpy.cz. V zimě mám hodně pracovních povinností, takže to s tréninkem nepřeháním.

Kde se ještě letos představíš na startu?

Letos bych chtěl ještě zvládnout asi 2 půlky, ideálně Ironman serie a vyzkoušet si atmosféru velkého zahraničního závodu.


Hodnocení:
Přečteno 1052x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně