Po Havaji jsem spadla do mediálního kolotoče, který utichá až teď, říká Petra Krejčová

23.03.2016 -
Jihočeská triatlonistka Petra Krejčová se zázračně dostala po těžkém pádu z kola zpět mezi nejlepší triatlonistky, když triumfovala ve své věkové kategorii na IM Hawaii 2015. V zimní přípravě zabrala v tréninku, zítra letí na soustředění a těší se na závodní sezonu. V plánu má IM Lanzarote, Curych, Nice a další. Více v rozhovoru.

Jak se povedla zimní příprava? 

Se zimní přípravou jsem spokojená, trénovala jsem hezky hodně, jak to mám ráda, mám hodně naběháno a naplaváno a našlapáno.

Na co ses nejvíc v tréninku zaměřovala? 

V zimní přípravě jsem se zaměřovala nejvíc na plavání, konečně jsem si našla svého trenéra a jsem moc spokojená, časy na tréninku jsou skvělé, tak uvidíme v létě. Jinak jsem se snažila naběhat, co se do mne vešlo. Volnější týden měl 25h a ty těžší týdny 30-40h. Cítím, že jsem se zlepšila.

Po těžkém pádu z kola ses dávala celkem složitě dohromady. Cítíš ještě nějaké zdravotní limitace? 

Zdravotně jsem v pořádku, i když sešroubovaný krk cítím, někdy bolí hodně, někdy méně, ale neřeším a nestěžuji si, žiju s tím a trénuji s tím, že to bolí..


foto: Petr Zikmund

Z loňského Ironman Hawaii jsi přivezla triumf ve své věkové kategorii, což je parádní úspěch. Jak na to reagovalo tvoje okolí? 

Po super výsledku na Havaji jsem byla mile překvapena moc, všichni kamarádi a známí mi gratulovali a psali a bylo to fajn, i když pro některé lidi v mém okolí ani toto nic neznamená. Hlavně jsem spadla do mediálního kolotoče, který utichá až teď. 

Nedávno ses postavila na start domácího aquatlonu v Českých Budějovicích. Jak sis závod užila? 

Na aquatlonu jsem závodila z plného tréninku a šla jsem ho jako kvalitní trénink. Jsem spokojená, protože jsem ho šla nejrychleji a v osobáku. 

Jak vypadá tvůj závodní diář pro letošní sezonu? 

Všechny závody najdete na mém webu (www.petrakrejcova.eu) v sekci plány, vrchol budou asi všechny IM a Moraviaman.

 

foto: Petr Zikmund

Těšíš se? 

Na sezónu se těším, přes zimu nezávodím a dělám si hlad na sezónu, která mi začne 1.5. a končí v září. A kéž by zase až v říjnu. 

Máš dva syny. Vedeš je také k triatlonu? 

Staršího Kubíka (14 let) jsem k triatlonu vedla, ale nakonec vyhrál slalom na divoké vodě, nyní je už asi rozhodnutý. Můj manžel je dlouholetý závodník a reprezentant ve slalomu, teď ještě aktivní trenér, takže divoká voda vyhrála a s triatlonem může zase třeba začít, až bude chtít. Na vodě mu to jde, je to obrovský talent, je cílevědomý a při tréninku na sebe tvrdý. Vyhrál už několik závodů Evropského poháru ve své věkové kategorii, zatím je to starší žák. Je mistr ČR a vyhrál ČP. Jsem na něj hrdá. A mladší Matěj (4 roky) zatím chodí na plavání a teď se učí jezdit na kole, s přivázanou hokejkou za sedlem ho manžel učí jezdit. Matýsek zatím hezky šlape, ale řídítka ho neposlouchají.. 

Komu vděčíš za hmotnou i nehmotnou podporu? 

V letošní sezóně vděčím nejvíc manželovi, dětem, rodině a babičce Marušce a Elišce, kamarádům, trenérovi Kubovi Melounovi a masérovi Honzovi Bílkovi. Děkuji městu České Budějovice a Budvaru za finanční podporu. Firmě Arena za vybavení na celou sezónu v oblasti triatlonového a plaveckého oblečení, pomůcek a neoprénu, Meridě za silničku a speciála, Equinoxu za kola a disk, FIT-PRO CZECH za výživu, Salmingu za běžeckou obuv, POC za helmy a brýle, CEP za kompresní ponožky, podkolenky a návleky, LUCK za triatlonové tretry. 

Co ty a tréninkový kemp v teplých krajích? 

Na soustředění letím v pátek 25.3. na Mallorcu na 14 dní, jako vždy, už se těším moc, bude to makačka, ale krásná..


 

Hodnocení:
Přečteno 1081x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.