Je to psychická vzpruha do dalšího tréninku, říká Filip Ospalý po Slovakman 70.3

14.09.2015 -
Včera se ve slovenském Šamoríně konal poslední díl Ford Czechman Tour na závodě Slovakman 70.3. V cíli se nejvíce radovala tuzemská jednička na této distanci Filip Ospalý, který stejně jako na TriPrague zvítězil s komfortním náskokem. Více v našem rozhovoru.

Na včerejším závodě Slovakman 70.3 jsi v nabité konkurenci nenašel přemožitele a potvrdil pozici tuzemské jedničky na této distanci. Vyšlo ti vše podle plánu?

Jelikož jsem vyhrál, tak vyšlo vše, jak mělo. Jsem spokojen a s chutí plánuji přípravu na další závody. Ve výsledcích je u mých časů disciplín pořadí 1. - 1. - 1., tak i to vypadá pěkně. I když první z vody jsem nevylezl - oddílový kolega Fana Kubínek mě na posledních metrech předplaval, aby byl první z vody on. Ale bohužel svou první půlku nedokončil. 

Řekl bys sebekriticky, jestli byly někde rezervy? 

V běhu by se nějaké našly. Je těžké se motivovat k rychlejšímu běhu, když máte několikaminutový náskok. Takže se omlouvám pořadatelům, že jsem cílový čas nestlačil pod 4 hodiny.


Co pro tebe tento úspěch znamená? 

Jako další vítězství na domácí půdě. I když se závod uskutečnil na Slovensku, byl součástí FORD Czechman Tour, takže ho považuji za domácí. A jak jsem psal výše, je to určitá psychická vzpruha do dalšího tréninku, který mě ještě letos čeká. 

Jak se závod vyvíjel z tvého pohledu? 

Ideálně, podle jednoho z mnoha předzávodních scénářů. Vylézt na špici z vody, ujet všem na kole a v běhu si pohlídat první místo.. 

S touto taktikou jsi šel na start? 

Před každým závodem je několik možných taktik. Nikdo nikdy předem neví, jak se závod bude vyvíjet. Určitě jsem ale neměl v plánu uplavat - na to bylo na startu pár vynikajících plavců (Kubínek, Orlický, Dvořák). Ale doufal jsem, že se mi povede najet na své soupeře náskok na kole. Sekundovat mě měl Laďa Dvořák, který je můj bežecký sparing na dráze, takže jsem si ho chtěl bez problémů dovézt do druhého depa. Bohužel se mu nepovedla druhá půlka prvního okruhu po větru, kdy na mě začal ztrácet. 


Koho jsi považoval za největší soupeře? 

Já sám jsem sobě největším soupeřem! A letos jsem se na startu nesetkal s mistrem ČR na středních tratích Tomášem Mikou, tak jsem byl zvědav, jaký výkon předvede on. 

Co říkáš na organizaci, atmosféru a zázemí v Šamoríně? 

V Šamoríně a okolí jsem byl už před měsícem, abych se s prostředím seznámil, takže jsem věděl, do čeho jdu. Pořadatelé odvedli výbornou práci a Elements Resort se pro konání velkého triatlonového závodu hodí maximálně. Do příštího ročníku už bude vše dobudované (hotel atd.) a to pak bude závod s velkým Z. 


Jak jel tvůj nový stroj Argon 18? 

Letěl hodně rychle. Jak se v průběhu závodu zvedal vítr, tak se zvedala moje rychlost na hrázi po větru (mezi poli proti větru samozřejmě klesala:)) V prvním okruhu Garmin ukazoval hodnoty mezi 50 a 52 km/h, v druhém okolo 55km/h a v závěrečném 57 až 60 km/h. Argon 18 odvedl práci, kterou jsem od něj očekával.

Poodkryješ něco z tvého závodního diáře dalších měsíců? 

Teď mě čeká měsíční příprava a pak Challenge Mallorca-Paguera a Challenge Sardinia v druhé půlce října a v polovině listopadu Challenge Bahrain. 

Nedávno proběhl svěťák na halfironmanské distanci, bohužel bez tvé účasti. Nemrzí tě to? Co říkáš na medailové podium? 

Určitě mě nic nemrzí! Všichni tři medailisté patří k top favoritům všech závodů, na jejichž start se postaví. Takže to, že si medaile rozdali právě oni, není žádným překvapením.

Blíží se havajský megasvátek všech Ironmanů. Koho tipuješ jako letošního vítěze lávových polí? 

Sebimu přeji obhajobu titulu, i když to bude mít letos s Frodem velmi těžké. A další na bedně bude nějaké překvapení, uvidíme jaké..

fotogalerie: Tomáš Petr 

Hodnocení:
Přečteno 774x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.