Jak hodnotí svůj výkon medailisté z CZECHMANA?

10.06.2015 -
Rozhodl vyrovnaný a takticky zvládnutý výkon Ládi Dvořáka, který za nečekané neúčasti Filipa Ospalého opanoval startovní pole. Stříbrný Tomáš Mika si z cyklistiky přivezl zásek, který už na běhu smazat nedokázal. A třetí místo? Překvapení závodu - plzeňský specialista na kratší distance, Honza Majer. Přečtěte si jejich hodnocení závodu.

Laďa Dvořák

Závod byl výborně obsazený, soupeři velmi dobře připravení, navíc byly vysoké teploty. Jelikož jsem se na plavání ani na kole necítil v úplně nejlepší formě, přišla na řadu i taktika v podobě šetření sil na běh. Nebylo to vůbec jednoduché. O to víc jsem rád, že se mi podařilo na největším závodě u nás zvítězit. Takže i když bych měl ke svému výkonu nějaké výhrady, prvního místa si cením hodně vysoko. Chtěl bych taky pogratulovat všem, co se postavili na start - jeli jste výborně!


Tomáš Mika

Závodilo se mi výborně. Czechman byl již před startem plný emocí a velkého očekávaní. Byl jsem v roli favorita a to není jednoduché s tímto pocitem závodit. Přesto jsem si věřil, že můžu vyhrát. Plavecká část mi vyšla na výbornou a na kole jsem byl aktivní. Nepodařilo se mi zachytiti rozhodující únik Lukáše Krpce a Ládi Dvořáka. Na běhu jsem stačil na pilu prvních 10km a vypracoval jsem se na druhé místo. Láda vypadal stále fit a tušil jsem, že bude pro mě "jen" druhé místo, kterého si ale velmi cením. Spokojený s výsledkem jsem, ale něco chybělo, aby má spokojenost byla maximální. Přesto jsem na rychlé trati ze sebe dostal opravdu dost. Mám radost z mého plaveckého a cyklistického výkonu. Běžecky to nebylo ono, neudržel jsem v hlavě maximální koncentraci a chuť zvítězit. Za rok se vrátím a soupeře si pohlídám líp, to slibuji.


Honza Majer

Sobotní závod byl velice zajímavý. Od začátku se to pro mě dobře vyvíjelo a osobně jsem nevěděl, co mám očekávat. Neměl jsem moc natrénováno, vzhledem k únorové zlomenině pánevní kosti. Před závodem mi trenér Zbyšek Zeman prozradit taktiku, aby mi síly vydržely, abych závod zvládl dokončit ve vyrovnaném tempu. Velký vliv měla i roční spolupráce se sportovní psycholožkou Evou Šauerovou, díky ní jsem nevzdal, ani když se mi během závodu prosákla krev z puchýřů přes obuv ven. S výsledkem jsem naprosto spokojen, osobně jsem věřil v top ten, umístění na "bedně" v tak silné konkurenci mě ale překvapilo. Pořád nemohu uvěřit, že jsem skončil na 3. místě a porazil tolik soupeřů a triatlonových "legend" včetně mnou uznávaného Petra Vabrouška.Hodnocení:
Přečteno 1194x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza