Jak hodnotí svůj výkon medailisté z CZECHMANA?

10.06.2015 -
Rozhodl vyrovnaný a takticky zvládnutý výkon Ládi Dvořáka, který za nečekané neúčasti Filipa Ospalého opanoval startovní pole. Stříbrný Tomáš Mika si z cyklistiky přivezl zásek, který už na běhu smazat nedokázal. A třetí místo? Překvapení závodu - plzeňský specialista na kratší distance, Honza Majer. Přečtěte si jejich hodnocení závodu.

Laďa Dvořák

Závod byl výborně obsazený, soupeři velmi dobře připravení, navíc byly vysoké teploty. Jelikož jsem se na plavání ani na kole necítil v úplně nejlepší formě, přišla na řadu i taktika v podobě šetření sil na běh. Nebylo to vůbec jednoduché. O to víc jsem rád, že se mi podařilo na největším závodě u nás zvítězit. Takže i když bych měl ke svému výkonu nějaké výhrady, prvního místa si cením hodně vysoko. Chtěl bych taky pogratulovat všem, co se postavili na start - jeli jste výborně!


Tomáš Mika

Závodilo se mi výborně. Czechman byl již před startem plný emocí a velkého očekávaní. Byl jsem v roli favorita a to není jednoduché s tímto pocitem závodit. Přesto jsem si věřil, že můžu vyhrát. Plavecká část mi vyšla na výbornou a na kole jsem byl aktivní. Nepodařilo se mi zachytiti rozhodující únik Lukáše Krpce a Ládi Dvořáka. Na běhu jsem stačil na pilu prvních 10km a vypracoval jsem se na druhé místo. Láda vypadal stále fit a tušil jsem, že bude pro mě "jen" druhé místo, kterého si ale velmi cením. Spokojený s výsledkem jsem, ale něco chybělo, aby má spokojenost byla maximální. Přesto jsem na rychlé trati ze sebe dostal opravdu dost. Mám radost z mého plaveckého a cyklistického výkonu. Běžecky to nebylo ono, neudržel jsem v hlavě maximální koncentraci a chuť zvítězit. Za rok se vrátím a soupeře si pohlídám líp, to slibuji.


Honza Majer

Sobotní závod byl velice zajímavý. Od začátku se to pro mě dobře vyvíjelo a osobně jsem nevěděl, co mám očekávat. Neměl jsem moc natrénováno, vzhledem k únorové zlomenině pánevní kosti. Před závodem mi trenér Zbyšek Zeman prozradit taktiku, aby mi síly vydržely, abych závod zvládl dokončit ve vyrovnaném tempu. Velký vliv měla i roční spolupráce se sportovní psycholožkou Evou Šauerovou, díky ní jsem nevzdal, ani když se mi během závodu prosákla krev z puchýřů přes obuv ven. S výsledkem jsem naprosto spokojen, osobně jsem věřil v top ten, umístění na "bedně" v tak silné konkurenci mě ale překvapilo. Pořád nemohu uvěřit, že jsem skončil na 3. místě a porazil tolik soupeřů a triatlonových "legend" včetně mnou uznávaného Petra Vabrouška.Hodnocení:
Přečteno 1193x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně