Jaké jsou ambice a cíle favoritů na startovce CZECHMANA?

4.06.2015 -
Do sobotního startu megasvátku domácího triatlonu zbývají pouhé dva dny. Spekuluje se, jestli novopečený mistr Evropy na halfironmanské distanci Ospalý nalezne přemožitele. Na letošní podium bude letos velká tlačenice, možná největší v historii tohoto sportu u nás. Zeptal jsem se dvacítky borců z okruhu papírových favoritů, s jakou ambicí půjdou do boje. Přečtěte si jejich odpovědi.

Filip Ospalý 

Chci si závod užít a spokojeně doběhnout do cíle. Pojede se mnou rodina,
tak ať i oni z toho něco mají. Má být krásné počasí, tak si chceme udělat
pěkný víkend ve východních Čechách.

 

Petr Vabroušek 

Cíle a ambice si kladu až do série 5ti dlouhých triatlonů, které budou následovat v pěti dalších víkendech. Czechman je spíše poslední rychlá prověrka připravenosti. Pokud mne soupeři nechají, samozřejmě se pokusím  znovu vyhrát. Myslím ale, že na těchto distancích a za účasti Filipa Ospalého, budeme my ostatní bojovat jen o druhé místo. Do Pardubic jedu taky za možností ukázat nové modely neoprenů Blueseventy a kompresek SLS3. Každopádně to vypadá na pravé havajské klima a tak si to určitě všichni užijeme!


Tomáš Mika 

Do závodu vstupuji s nejvyššími ambicemi. Czechman je jedním z mých "áčkových" závodů a těsně před startem cítím výbornou formu.  Počasí mi bude hrát do karet, já jsem milovníkem tropů.


Ruda Cogan 

3.místo


Luboš Truhlář 

Je to můj první vrchol v této sezóně, tak samozřejmě bych rád podal co nejlepší výkon a popral se o přední pozice. Při pohledu na startovní listinu to bude letos hodně našlapané. Je tam víc jak desítka kandidátů na bednu a myslím, že pro umístění v TOP10 budou rozhodovat i ty nejmenší detaily. Jinak vzhledem k mé horší výkonnosti v plavání mám takový osobní cíl: potkat se na trati s Filipem Ospalým a tím nemyslím být o kolo pozadu..


Laďa Dvořák 

Na závod se těším. Chci podat co nejlepší výkon, hlavně abych s ním byl sám spokojený. Na jaké to bude stačit umístění, uvidíme při závodě.


Honza Wainer

Když bude mít Filip Ospalý hodně špatný den, zabloudí na kole a navíc ještě píchne, tak malá šance na jeho poražení je. Ale to bych samozřejmě nechtěl. Ne, Filip se porazit nedá. Je to světová třída a pro mě bude ctí se s ním postavit na start. I když mi to překazilo plány poprat se naposledy o vítězství na Czechmanu.


Honza Šneberger

Cílem je pro mě umístění v TOP10 celkového pořadí. Horší výsledek bude zklamání, každý stupínek nahoru bonus. Podle aktuální startovní listiny věřím, že mohu útočit i na první pětici nejlepších. O přední umístění si ale svými výkony říká další minimálně dvacítka borců. Bude to boj!


Venca Holub 

Pokusím se zajet nejlépe, jak to půjde, snad mi závod sedne a nebude se opakovat loňský rok. Myslím, že v letošní konkurenci bude TOP 10 úspěch.


Kuba Langhammer 

Kladu si velké cíle a na Czechmana mám jasno. Chtěl bych stát na podiu, to znamená být do 5.místa. V silné konkurenci v čele s Filipem to rozhodně nebude lehké a budou rozhodovat maličkosti. Bude to skvělý závod, na který se moc těším! 


Lukáš Slatinský

Rozhodně naplno a v plné parádě si užít největší triatlonovou párty roku!!! Czechman je fenomén pořádaný srdcem a skvěle profesionálně zajištěn s dozaista najlepším komentátorom Vladom. Soupeři jsou našlapaní, teplota vzduchu roste, napětí rovněž a ladění na sobotní den D probíhá po celé ČR v plném proudu. Proto mi bude nesmírnou ctí postavit se na podium vedle budoucího nového vítěze Filipa Ospalého. Takže sobotní ambice? TOP6 a přesvědčit před závodem Honzu Wainera, že i v teple se dá rychle běžet..


Honza Jakubíček 

Do závodu nejdu s vůbec žádným očekáváním. Momentálně jsem 2 týdny po závodě IM Texas a ještě to dost cítím v nohách. Navíc obecně jsem teď v poslední době netrénoval moc kvalitně a nemám moc dobrou formu. Můžu tak sám sebe jen překvapit.


Lukáš Krpec 

Na závod se moc těším! Dle startovky to  bude nejlíp obsazený závod v jeho historii. Dobrý závod dělají kvalitní závodnicí, takže to bude velmi dobrý závod a já se budu snažit co nejvíc potrápit favority závodu! Mým cílem je prodat vše, co mám natrénováno a nedarovat soupeřům ani metr zadarmo.


Míra Rybáček 

Ambice je jasna, top ten umístění by potěšilo.


Petr Minařík 

Mým cílem je vylepšit čas a umístění z loňska.


Tomáš Řenč 

Mým cílem je zjistit jestli mi bude vyhovovat tento typ závodu, jelikož ho jedu poprvé a ambice mám takové, že se budu prát o co nejlepší umístění, abych byl sám se sebou spokojený.

 

Ondra Teplý 

Za favorita o čelní pozice se rozhodně nepovažuji. Plán mám jednoznačný: plavání 27min, kolo 2:20h, běh pod 1:25min + depa 2min. Celkem tedy kolem 4:15-4:20h, což by mohlo být někde kolem 10.místa. Hlavně z toho mít dobrý pocit a neodfláknou to. Natrénováno je letos až moc, takže si momentálně snažím spíš odpočinout. Hektická práce mi to ale moc nedovoluje. O víkendu mají panovat slušná vedra, to mi moc nevyhovuje. Hlavně plánovaný běžecký čas může být díky tomu úplně jinde. Czechmana beru jako přípravu a test pro Otrokovice. Tam směřuji celou sezonu a chci vše prodat.


Roman Malivánek

Czechmana jedu poprvé a jako do každého závodu jdu na start s patřičnou pokorou. Nesnáším řeči typu „jedu si pro slot“ nebo „jedu na bednu“. Cílem tedy je ve zdraví dokončit, prodat vše co mám natrénováno. A protože se cítím ve vrcholné formě, tak překonat osobní rekord na 1/2 ironmanu. Na jaký výsledek to bude stačit, se uvidí. Vzhledem k předpovědi počasí se určitě zapotíme…


Martin Berka

Rozhodně si nemyslím, že jsem favorit, ale díky za důvěru. Původně jsem měl ambiciózní plány, ale vzhledem k tomu, jaká se sejde konkurence a že mi to teď z nějakého důvodu nejezdí na kole, tak musím být realista. Chci zjistit, jak na tom jsem a podle toho upravit trénink tak, aby mi to jezdilo hlavně v srpnu. Ale příprava byla dobrá, takže do toho samozřejmě půjdu naplno. Pokud by se mi povedlo byt do 10. místa, bylo by to super, ale počítám, že úspěchem pro mě bude i umístění do 20. Záleží hodně na průběhu závodu, jestli se mi povede udržet se silnými cyklisty, popř. jaké manko na přední pozice si přivezu po kole.


 

 

 

  

Hodnocení:
Přečteno 1768x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl