Plavání bylo jako v akváriu, říká Lucie Reed Zelenková, pátá na Ironman Cozumel

4.12.2014 -
Po nepříliš vydařené sezoně, ve které musela Lucka kvůli zranění pauzírovat, si spravila chuť na mexickém závodě. Přestože se pro držitelku českého ironmanského maxima jednalo o jeden z nejtěžších závodů v kariéře, dokázala se vypořádat s krizí na cyklistice a doběhnout v Top five. Více v našem rozhovoru.

Jaké jsou tvé bezprostřední dojmy po absolvovaném závodě?

Tak hlavně jsem ráda, že už je závod za mnou a jsem spokojená s pátým místem. Ale Cozumel je úžasné místo a už přemýšlím, že bych se sem jednou ráda vrátila.

Jak velká je únava?

Zatím jsem unavená pořádně a na žádný pohyb nemám ani pomyšlení. To přijde asi až po návratu do Afriky příští týden.

Letošní sezona pro tebe nebyla úplně podle představ. S jakým cílem jsi cestovala do Mexika?  

Jelikož moje příprava byla méně než ideální, do závodu jsem s moc velkými ambicemi nešla. Na začátku září jsem při 50km trail běhu v Africe spadla, zlomila si ruku a pohmoždila žebra. Když už jsem se konečně dala dohromady po pár týdnech, dostala jsem angínu a antibiotika. Takže můj cíl byl závod si hlavně užít.

Popsala bys vývoj závodu?

Plavání mi vyšlo super, hned po startu jsem skočila do nohou Celine Scharer a v klidu jsem tam vydržela celé 3,8km. Na kole jsem prvních 40km rozjela s pozdější vítězkou Nicolou Spirig a se Celine. Bohužel když nás dojela Michelle Vesterby, nebyla jsem schopna jejich tempo akceptovat a zbytek kola jsem si doslova protrpěla. Na běh jsem vybíhala společně s Jessie Donovan na 6-7.místě a celý maraton jsme se navzájem naháněli. Asi v půlce se mi povedlo Jessie lehce utéct, předběhnout ještě jednu závodnici a dokončit na 5.místě. 


Říkáš, že zhruba 140 kilometrů sis pěkně protrpěla. Co ti pomohlo se vypořádat s největší krizí?

Krize byla obrovská jak během kola, tak i na běhu. Žaludek nebyl schopen udržet žádnou stravu. Naštestí na maratonu byla na občerstvovačkách Coca Cola a to mě dostalo zpátky do závodu.

Jak ti bylo v cílové rovince?

Myslela jsem už jen na to, že jsem ráda, že je konec..

Přiblížila bys nám, jak vypadal ironmanský závod v Cozumelu? Prostředí, tratě, organizace, úskalí, počasí, divácká kulisa..? 

Cozumel je super místo pro Ironman. Tropický ostrov celý žije závodem. Plavání je asi nejhezčí ze všech závodů, co jsem kdy byla. Je to jako plavat v akváriu a dokonce jsem během závodu viděla i manty. Trať kola i běhu je naprostá rovina na třech okruzích. Ráno před závodem to vypadalo na ideální podmínky, ale během závodu začalo neuvěřitelně foukat a i přesto, že to byla rovina, byl to jeden z nejtěžších závodů, co jsem kdy absolvovala. K tomu přidejte teploty pres 30 stupňů a pořádnou vlhkost. 


Jak si teď budeš užívat zaslouženého odpočinku?

Po závodě zůstáváme v místě závodu v Cozumelu do pátku, takže závod je spojený i se super dovolenou.

Přijedeš na vánoční svátky do Čech?

Bohužel na zimu do Čech letos nepřijedu, protože řeším v Africe pracovní povolení a po návratu z Mexika nebudu moci vycestovat, než ho dostanu obnovené. Ale musím se přiznat, že mi budou české vánoce hodně chybět.

Teď o víkendu se jede ostře sledovaná půlka v Bahrainu, kde nebude chybět světová špička, včetně našich Vabrouška a Vodičkové. Jak tipuješ výsledek závodu?

Určitě to bude super závod a jsem moc ráda, že Challenge s ním přišla. Bude to zajímavý mix závodniků, obzvláště holek. Jsou tam hvězdy jak z dlouhého, tak z ITU triatlonu. Můj typ je Jodie Swallow a z kluků vypadá ve výborné formě Michael Raelert.

Jak hodnotíš svoji letošní sezonu?

Letošní sezona sice začala dobře - 2.místo na 70.3 v Africe, ale zbytek mi bohužel moc nevysel, ať už vinou zranění, nebo nemoci.

 

Hodnocení:
Přečteno 1085x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně