Ironman Havaj – ženy favoritky

9.10.2014 -
Ani v ženském závodě není o favoritky závodu nouze! Pojďme si představit největší adeptky na světový titul.

Mirinda Carfrae – obhájkyně loňského titulu je opět v plné formě připravená se utkat o vítězství. Australanka minulý rok stanovila na Havaji nový traťový rekord (8:52,14).  O její běžecké výkonnosti není pochyb! Loni běžela závěrečný maratón za 2:50! Rychleji už běžela jen hrstka mužů! Letos se představila v Rothu a opět prokázala výtečnou běžeckou formu. Mirindy slabina je plavecká část. Na kole spadá do průměru, i když v Rothu zajela pod 4:50.  Drobná Australanka je ale mistryní v přípravě na jeden vrchol! Loni podceňovaná Carfrae rozdrtila celé startovní pole. Uvidí se, jak nabrala sil po výborně zajetém Rothu (8:38).


Rachel Joyce – druhá žena loňské Havaje je univerzální závodnicí, která má vyrovnané výkony ve všech disciplínách. Stejně jako Carfrae i Joyce startovala v Rothu (8:42). Britka spadá do špičky a rozhodně patří mezi největší adeptky na světový titul.Liz Blatchfort – loni byla na Havaji senzačně třetí. Po skvělém úspěchu změnila angažmá a přestoupila do profesionálního belgického týmu Uplace. Stejně jako její krajanka Joyce je i Blatchorf vyrovnanou závodnicí, která nemá slabin. Loni v Koně panovalo „milosrdné“ počasí a velkou neznámou by bylo, jak by se drobná Britka vypořádala s nemilosrdným větrem.Caroline Steffen – sličná Švýcarka je stálící světového triatlonu. Steffen trénuje pod vedením kontroverzního trenéra Bretta Suttona a její tréninkové porce jsou ohromné. Steffen patří mezi silné cyklistky, což ale v posledních letech ne zcela potvrzuje. V Rothu jela 4:48, tedy hůř než Carfrea. V Melbourne sice zaznamenala nejlepší „bike split“, ale konkurentky nezaostaly nijak výrazně.            Loni na Havaji její cyklistický výkon nebyl výrazný třeba jako v roce 2011, kdy Steffen na soupeřky najela přes 8 minut, na druhou Carfrea potom 14 minut.  Otázkou potom zůstává, co udělá silný vítr, který by naopak muskulaturnější Steffen hrál více do karet.  Danila Ryf – jednoznačný objev sezóny 2014 mezi ženami je Daniela Ryf, mladá Švýcarka válcuje soupeřky závod od závodu, nebere si servítky s ironmany, ani s půlkami. Dokonce den před svým úspěšným debutem ve Švýcarsku si tréninkově střihla olympijský triatlon, kde také zvítězila! Dominovala ve Wiesbadenu, v Kodani, v Mont Tremblant a teď je připravená zvítězit i na Havaji. Nemá zkušenosti, ale má odvahu a veze se na vítězné vlně.Leanda Cave – Britka je zpět v dobré formě, po svém neskutečném „double“ z roku 2012, kde zvítězila, jak v Las Vegas, tak na Havaji, přišla černá sezóna – zdravotní potíže i úpadek výkonnosti. V 2014 je Cave opět připravená. Zvítězila v Kalmaru, čímž si zajistila kvalifikaci do Kony. Zkušená Cave je vyrovnanou závodnicí, která se umí kvalitně připravit a načasovat formu.


Adeptek na kvalitní umístění je ale pochopitelně celá řada: vysoko musí myslet veteránka Van Vlerken, která v roce 2008 skončila stříbrná. Opět je nutné počítat i s nestárnoucí legendou a šesti násobnou vítězkou Nataschou Badmann. Letos září i Britka a skvělá plavkyně Jodie Swallow. Tradičně nechybějí Kessler, či Corbin. Nebo překvapí Mery Beth Elis, Gina Crowfort, nebo někdo úplně jiný? 

Hodnocení:
Přečteno 1140x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně