Železného muže z Česka zvou do japonských škol

23.04.2004 -
Myiakojima (ton) - Na japonském ostrově v Tichomoří, hned vedle legendární Okinawy, nastoupí český triatlonista Petr Vabroušek (Author Praha) k boji o titul Strongmana. Ke 20. ročníku závodu na netradičních tratích 3 km plavání - 150 km kolo - 42 km běh pozvali pořadatelé nejlepší světové profesionály - železné muže. A Vabroušek patří k favoritům. Je hostem pořadatelů. denně absolvuje besedy v místních školách.Utká se s obhájcem

Myiakojima (ton) - Na japonském ostrově v Tichomoří, hned vedle legendární Okinawy, nastoupí český triatlonista Petr Vabroušek (Author Praha) k boji o titul Strongmana.
Ke 20. ročníku závodu na netradičních tratích 3 km plavání - 150 km kolo - 42 km běh pozvali pořadatelé nejlepší světové profesionály - železné muže. A Vabroušek patří k favoritům. Je hostem pořadatelů. denně absolvuje besedy v místních školách.
Utká se s obhájcem trofeje Němcem Fosterem (loni 7. na Havaji), nebo Japonci Tamurou a Tanim. Na startu stane 1500 statečných.
„Vybral jsem si závod pro podmínky hodně podobné s Havají,“ píše Vabroušek. Tedy žár a teploty okolo 35 stupňů, s 90% vlhkostí. K tomu „křišťálové průzračné moře s korálovými útesy,“ doplňuje. „Na reprezentačním soustředění ve Španělsku jsem si užil zimu. Tak se těším, že se zase ohřeju.“

(en)
Jsi v Japonsku týden, poznáš, zda ses již aklimatizoval? Zatím jsi bydlel v hostitelské rodině, cítil ses tam jako doma, jak probíhala komunikace v rodině,.) nebo se vyskytly nějaké problémy?
 
Aklimatizován zcela nebudu ani v den závodu, to bych sem musel odletět alespoň na měsíc, ale je to každým dnem lepší. Věřím, ze v neděli podám slušný výkon. Pobyt v japonské rodině byl rozhodne zajímavou zkušeností, už proto, ze anglicky neuměli o moc víc, než já japonsky. Nějak jsme se nakonec vždy pochopili a už mam pozváni na příští rok. Jediným problémem nízké dveře, takže to párkrát odnesla hlava:-)

Psal jsi, že klima je podobné tomu havajskému, tzn. horko a vlhko. Je na
 trati cyklistiky alespoň částečný stín, kam se můžete "ukrýt" před
slunečními paprsky, nebo to opravdu je stejné jako mezi lávovými poli? A co
běh? Celá trať po silnici nebo i po jiných cestách?
 
Stín tady není nikde a to ani na běhu, takže se trochu opálíme. Trať kola je zvlněná bez výrazných kopců, ale porad nahoru a dolu. Běh je podobný, cely po asfaltu. Jedou se dva okruhy na kole a běží se 21km na obrátku a zpět. Plave se v křišťálové čistém moři s bohatým podmořským životem. Pastva pro oči.

Závod se blíží, asi už znáš dokonale konkurenci. Jak to vidíš s umístěním
na bedně? Máš připravenu nějakou speciální závodní strategii nebo zůstaneš u některé ze svých osvědčených metod?
 
Vidím to jako vždy optimisticky. Připraven jsem dobře a držím se osvědčené zavodni strategie. Pokud mi to sedne, myslím si, ze umístěni na bedně nelze vyloučit:-)

Hodnocení:
Přečteno 97x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera