Vodičková dál bere pódiová umístění napříč světem

14.11.2013 -
Radka Vodičková dál pokračuje v úspěšném tažení napříč světem. Donedávna vítězila na olympijském triatlonu v Americe, nyní se prosadila v Austrálii, kde podlehla pouze hvězdám nedávného šampionátu z Las Vegas. Více informací v článku.

Radka Vodičková zvolila cestu výdělku nad svazovými povinnostmi. Úspěšně proměňuje své starty v pódiová umístění, ať už na krátkých distancích, nebo na půlce pod hlavičkou Ironman či Challenge. V Česku se letos představila pouze v Brně a v Telči, kde jasně zvítězila. Z Telče se přesouvá do Francie na Alpe d´Huez Traithlon, kde poráží například Caroline Steffen. Vodičková dává o sobě vědět i na půlkách. V Kalifornii je devátá, Michiganu bere druhé místo, minulý týden v Austrálii byla třetí. Podlehla pouze domácím hvězdám Mel Hausschild, která opět dominovala v běžecké části a Annabel Luxford. Radka Vodičková finišuje v rychlém čase 4:10, (0:21-2:18-1:26) na třetím místě celkového pořadí. 

Její výčet úspěchů ale nekončí. V prestižní americké sérii Revolution3 (Rev3) drží druhé místo. Tohoto seriálu se účastní taková jména jako Joe Gambles, Andrew Starykowicz, Meredith Kessler, Mirinda Carfrae či Helle Frederickesen. V Americe vítězí v závodě Herbalife, opět se jedná o velmi prestižní závod, kde nechybí taková jména jako McCormack, Alexander, Van Vlerken či Lisa Norden. Hy-Vee triathlon, coby nejlépe dotovaný triatlon na světe a Radka uzavírá TopTen, druhé místo má na Pacific Grave Elite Triathlon. Další výčet její úspěchů budí respekt. Jistě se jedná o závodnici světového formátu, o které není v Česku zas tak slyšet. Komu se podařilo udělat rozhovor pro prestižní magazín Slowtwich? Nebo válcovat soupeřky, jak na ,,jejím´´ olympijském triatlonu, tak na půlce. Její příběh a kariéra nabírá podobný směr jako kariéra Filipa Ospalýho. Dočkáme se tedy, že i Radka Vodičková se vydá vstříc ironmanské výzvě a hned svůj debut promění v nedostižné české maximum? To ukáže až čas.


Profil Radky Vodičkové

narozená: 7.11.1984

Jablonec nad Nisou

aktuální klub: Ekol Elite  

Hodnocení:
Přečteno 1240x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně