Závod byl impulsem k doladění detailů, říká Lukáš Kočař

13.05.2021 -
Lukáš Kočař má za sebou víkendový start na "půlce" The Challenge Riccione. S časem pod 4 hodiny bral v nabité konkurenci osmé místo. Jak prožil závod a kam zamíří dál? více v rozhovoru

Tvůj první závod sezony a osmé místo v PRO kategorii. Jak hodnotíš závod?

Z hlediska výsledku jsem zklamaný. Co se týče mého výkonu, tam jsou dojmy o něco pozitivnější. Nejvřelejší hodnocení ale snese samotný závod, především za organizaci, prostředí a tratě samotné. I zde bych pár výtek bohužel našel, rolling startem PRO závodníků počínaje, organizací občerstvovaček konče. Na tom všem je ale podepsaná snaha splnit často absolutně nelogická opatření, která tato doba přinesla. Doufejme, že i zde se vše brzy vrátí do normálu a „láhev“ s vodou (uzavřená 0,5 l petka) na cyklistické části si nebudete muset za jízdy sami přebírat z připravených přeplněných stolků, nebo si na běžecké části znovu vychutnáme Coca Colu, případně cokoliv jiného z klasického kelímku!


Co říkáš na předvedený výkon a výsledek v první desítce?

Z pohledu PRO závodníka se na závodě série Challenge počítá umístění do top6. Na druhou stranu jsem rád, že jsem se znovu po roce a půl postavil na start mezinárodního, kvalitně obsazeného závodu na 1/2IM distancích. Co je pro mě ale nejdůležitější je samotný impuls, který si ze závodu odnáším a který cítím, že mě nakopne k potřebnému doladění detailů, které jsou nezbytné k prosazení se v mezinárodním poli závodníků. Tento impuls totiž jinde, než na podobném závodě nezískám…

Konkurence na startu byla nabitá. Čekal jsi podiové trio v tomto složení?

Před závodem jsem si na pódium mohl dosadit klidně deset jmen a žádné z nich by nebylo překvapení. Spíše tu někteří velmi kvalitní závodníci vybouchli a znovu se ukazuje, že na takový závod musí být člověk 100 % připravený. 


Proč jsi zvolil zrovna tento závod v sérii The Challenge? 

V letošním roce to byl po Challenge Gran Canaria zatím druhý velký mezinárodní triatlonový závod, který se v Evropě konal. Chtěl jsem jet již na GC, ale z důvodu enormního zájmu PRO závodníků jsem se nevešel na startovku. Tento závod byl proto další jasnou volbou. Páteční cesta autem se kvůli defektu trochu protáhla, na můj výkon při závodě tohle nechtěné zpestření ale vliv nemělo.

Jak se pro tebe závod vyvíjel? 

“Rolling start“ po 5 závodnících a 10‘ vteřinách byl z mého pohledu, se startovním číslem 30, spíše nešťastný. Respektive mít startovní číslo 1-10 (které měli největší favorité) bylo obrovskou výhodou a věřím, že kdybych zde odstartoval, závod by pro mě dopadl jinak!S deficitem 50‘ vteřin na startu jsem se bohužel do první skupiny, která se hned v úvodu cyklistiky zformovala nepropracoval a musel jsem se spokojit s vláčkem číslo dvě. Asi na dvacátém kilometru k nám konečně přijel i Sebastian (Kienle) a stal se hlavním tahounem naší skupiny. Profilově byla cyklistika zajímavá, rozdělená do dvou okruhů se třemi kratšími kopci v každém z nich. Vždy jsem se snažil držet v první polovině naší 5-8 členné skupiny, přičemž na jejím čele jsem strávit cca 10 km. Z cyklistiky si odvážím hodně dobrý pocit, jednak vnímám výrazný posun v aero posedu a výkonnostně jsem na tom velmi slušně, soudě dle pocitů a únavy před závěrečným během. S půlmaratonem jsem vzhledem k narušené zimní přípravě spokojen, především zde ale vidím reálný a pochopitelně i nutný posun na čas kolem 1:12.


Býval bys teď udělal v závodě něco jinak? 

Na kole ani na běhu prakticky nic lépe udělat nešlo, jak jsem již zmínil, můj závod ovlivnil především intervalový start plavání.

Jaká byla pozávodní reakce tvého kouče Luboše Bílka? 

Luboš byl spokojený, před závodem byla top8 reálným cílem, což se těsně povedlo.

Kam zamíříš závodit v nejbližší době? 

Za 3 týdny (30.května) Challenge Sankt Pölten, týden na to Xterra Short track v Itálii (Lake Garda) a konečně 19.- 20. června Xterra Czech v Prachaticích.


 

 

Hodnocení:
Přečteno 1498x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.