Radost mám z MS v Nice, zklamal mě Moraviaman, říká Honza Hradecký

19.12.2019 -
Příbramský triatlonista Honza Hradecký zakončil svou 19. sezonu v triatlonu. S pěti starty v seriálu Czechman Tour bere sedmé místo celkového pořadí. Ve španělské Marbelle získal slot na MS 70.3 v Nice a na extrémním Oravamanovi se s Vencou Holubem přetahovali o stříbro do posledních metrů. Více v rozhovoru

Jak hodnotíš svou sezonu 2019? 

Letošní sezónu musím hodnotit jen pozitivně. V tréninku se téměř vše dařilo, všechny bolístky tak nějak přebolely a na závody jsem byl vždy dobře připraven. Zkrátka nebylo se na co vymlouvat. 

Kolikátá byla? 

Letošní sezóna pro mě byla, tuším že 19., pokud počítám i krátký a olympijský triatlon. Co se týká dlouhého triatlonu, tak patrně osmá. 


Jaký jsi měl cíle na jaře? Podařilo se ti je naplnit? 

Cíl pro sezónu 2019 byl se opět po letech podívat na MS v IM 70.3. Vzhledem k tomu, že se závodilo v Nice, bral jsem to jako únosné a realizovatelné. Jako kvalifikaci jsem zvolil závod ve Španělsku a to již v dubnu IM 70.3 Marbella. Musím říct, že se mi ve Španělsku povedl skvělý výkon. Když jsem pak v cíli zjistil, že jsem až 8. v kategorii, převládlo u mě trochu zklamání, protože jsem se snažil, co to jen šlo. Večer při vyhlášení nakonec zaznělo i mé jméno. Slot ve Španělsku bralo v M35 9 lidí. 

Vzhledem k tomu, že závody byly časově tak daleko od sebe, chtěl jsem TOP 3 z drsného Oravamana. A moc jsem trénoval na Moraviamana. 


Co tě nejvíc potěšilo? 

Radost jsem měl ze získání slotu na MS a ze samotného průběhu obou závodů (Španělsko i Francie). Nejvíce se mi ale povedl Oravaman, kde jsem jel parádní cyklistiku a svedl jsem skvělý souboj s kamarádem Vencou Holubem. Bohužel jsem z tohoto boje vyšel poražen, ale 3. místo bylo super a zážitky nepopsatelné. Hlavně posledních 7 km po 3´40 z říše snů. 

A naopak kde převládlo zklamání? 

Nejvíce mě zklamal Moraviaman. Hodně jsem se připravoval. Chtěl jsem posunout své maximum na železných tratích, ale v posledním kole cyklistiky byla moje nádrž dočista prázdná a zbylo mi jen tupě koukat na wattmetr a sledovat, jak jedu horší watty než při kterémkoliv tréninku. Chtěl jsem pódium, ale bylo to již po několikáté 7. místo. Ale, jak říká moje drahá, vždyť jsi byl 7., co bys chtěl… 


Prozradíš sebekriticky svoje rezervy? 

Největší rezervy mám již dlouhodobě v jízdě na kole po rovině. Tam nedokážu vůbec tlačit na pilu. 

Které Top momenty na poli světového triatlonu přinesla letošní sezona? 

Jan Frodeno, když šel na Hawaii na první pozici. Fantastický sjezd v Nice v podání Daniely Ryf. 

Čí výkon z řad českých závodníků tě letos nejvíc nadchnul? 

Karel Zadák, když vyhrál na MS IM 70.3 Nice. To bylo super. Neuvěřitelně napínavý závěr. Navíc jsem to mohl sledovat přímo a Karla podpořit. Jejich kategorie startovala před námi, takže mě pak Karel předbíhal. Bylo to před poslední otočkou a v té době nebyl ještě první. 

Tomáš Řenč a jeho nový rekord na dlouhých tratích 7:54:07. Moc mu fandím. 


Které starty sis letos připsal? 

ČR – český pohár v dlouhém TT, Slovensko Oravaman, Španělsko IM 70.3 Marbella, Francie MS IM 70.3 Nice. 

Máte se ženou Katkou dvě děti. Jak tě v triatlonu podporují? 

Žena je naprosto super. Pořád plánuje náš život tak, abych mohl trénovat a závodit. Asi mi i fandí, ale moc najevo to nedává. Spokojím se s tím, když řekne: „Teda ty seš fakt docela hustej.“ Občas toho má ale jistě dost. Znají to tak ale všichni závoďáci. Je třeba mít tolerantní rodinu, jinak by to nešlo. 


Jak koncipuješ svůj trénink? 

Tréninky si připravuji sám, podle typu závodů, které mě čekají. Když nevím, volám o radu nebo konzultaci kamaráda Honzu Šnebergera. Plavání trénuji s příbramskými plavci pod vedením Jana Zikmunda. 

Také mám skvělou podporu od svého klubu Triathlon team Příbram, Martin a Tomáš Černohorských mi pomáhají, jak se jen dá a také jim za to děkuji. 

Co ty a zimní příprava? 

Jako každý rok. Ještě mám takový jeden nápad, který bych chtěl v triatlonu realizovat. Záleží, jak bude zdraví. Občas mě něco zdravotně trápí, mám klasickou nemoc a tou je přetrénování. Odnášejí to moje chodidla, a jestli tu bolest ještě budu snášet, to nevím. Chuť do tréninku mi ale nechybí, ba naopak. 

Už víš, kde chceš závodit ve své jubilejní, dvacáté sezoně? 

Chtěl bych zajet extrémního Jánošíka, pokud budu zdráv. Tam to nejde jen napůl. Budu rád, když se mnou pojede parťák Roman Bonk a užijeme si to spolu jako naše společné tréninky. 

Náš rozhovor vychází pár dní před svátky vánočními. Co bys popřál všem triatlonistkám a triatlonistům? 

Všem bych popřál hlavně zdraví. Žádné blázny za volantem a spoustu zdravých kilometrů ve vodě, na kole i na běhu.


 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 2232x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.