Kam v Evropě na start v roce 2015 – Ironman 70.3

3.01.2015 -
Nevíte kam v Evropě na start? Přinášíme Vám souhrn všech evropských závodů. V prvním díle se budeme věnovat Ironmanu 70.3 – tedy polovičním distancím. Čtete více.

Ironman Pays d´Aix (Francie)

Datum: 3.5.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 50

Pays d´Aix je historické město nedaleko Nice, které již potřetí bude hostit závod ze série Ironman 70.3. První ročník se konal v září, ale organizátoři přesunuli datum konání na začátek evropské sezóny. Kopcovitý závod nabízí perfektní možnost zahájení evropské triatlonové tour.

Ironman Mallorca (Španělsko)

Datum: 9.5.

Status: vyprodáno/Nirvána vyprodáno

Počet slotů: 50

Mallorca je zemí cyklistům zaslíbená. Kapacita závodu činní 4000 závodníků a měsíc po otevření registrace organizátoři hlásí plný stav. Ani populární cestovní kancelář Nirvana, která nabízí k ubytování volný slot, má vyprodáno. A není se čemu divit! Úžasné scenérie ostrova mají své kouzlo. Kdo je registrovaný může se těšit na známé stoupání z Pollency na Lluc.

Ironman St. Poelten (Rakousko)

Datum: 17.5.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 75

Nedaleko Vídně se nachází malé město Sankt Poelten, na které s oblibou vzpomíná Filip Ospalý, který zde zvítězil 3x za sebou. Opět se jedná o kopcovitější závod v cyklistické části s jedinečnými scenériemi Dunaje. Oblíbený je St. Poelten rovněž proto, že je zde možné za poplatek získat slot na předregistraci na legendární Klagenfurt. 

Ironman Barcelona (Španělsko)

Datum: 17.5.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 50

Známé španělské letovisko Costa del Maresme hostí, jednak půlku a jednak i celého Ironmana, kterého Ironman odkoupil od konkurence Challenge-Family. Loni na půlce zvítězil fenomenální Javiér Goméz. Letos je registrace otevřená pro 2000 triatletů z celého světa. Kdo rád závodí za pěkného počasí, tak Barcelona 70.3 je pro něj jasnou volbou.

Ironman Rappeswil Jona (Švýcarsko)

Datum: 7.6.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 50

Švýcarské letovisko Rappeswil se nachází u curyšského jezera. Cesta z České republiky do Curychu je díky síti německých dálnic poměrně snadná a rychlá. Obecnou nevýhodou Švýcarska jsou vysoké ceny za vše! Dálniční známka se dá pořídit pouze na rok! Přesto pakliže se do Curychu vydáte, ať už na půlku, nebo celého Ironmana, který se koná v červenci, nebudete litovat! Švýcarská krajina má své kouzlo.

Ironman Kraichgau (Německo)

Datum: 7.6.

Status: vyprodáno

Počet slotů: 100 pro Zel am See, 30 pro Havaj!

Více než deset let hostí Kraichgau triatlon. Němci je tato oblast nazývána krajina tisíce kopců. Jak název napovídá, nejedná se o rovinatý závod. Loni patřil ještě do Challenge Family a letos Kraichgau oblékne nový kabátek – Ironman 70.3. Kromě krásné krajiny a precizní německé organici nabízí závod ještě jednu specialitu a to možnost kvalifikace na Havaj! 30 kvalifikačních míst na finále do Kony je lákadlo, které moc polovičních závodů nenabízí. Slot je možné ještě získat přes speciální nabídku pro charitativní účely.

Ironman Pescara (Itálie)

Datum: 14.6.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 50

Pescara je ideální destinace pro rodinnou dovolenou, s kterou lze spojit i požitek v podobě polovičního ironmana. Na své si přijdou vyznavači kopcovité cyklistiky a milovníci pěkného středozemního počasí. Cílový prostor se nachází v samém srdci Pescary.

Ironman Staffordshire (Anglie)

Datum: 14.6.

Status: vyprodáno/start je možný pouze přes charitu

Počet slotů: pravděpodobně 50

Nový závod, který bude lákat svou rychlou a rovinatou tratí. Registrace je možná pouze přes charitativní nadaci, která disponuje posledními sloty. Dominantou závodu je velkolepý cílový prostor u letního sídla Královny Elizabeth II.

Ironman Luxembourg (Lucembursko)

Datum: 20.6.

Status: brzy bude registrace otevřená

Počet slotů: 50

Letos to bude třetí ročník stále více populárnějšího závodu v malebném Lucembursku. Tamní tratě jsou spravedlivé a ráz místní krajiny Vás jistě přinutí se za rok vrátit. Loni bylo k dispozici pouze 30 kvalifikačních míst, letos se organizátorům podařilo počet navýšit na 50.

Ironman Kronborg (Dánsko)

Datum: 21.6.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 30

Dánsko je jasná volba pro vyznavače ryzí přírody. Tamní podmínky jsou pro otrlé závodníky, počasí se mění z minuty na minutu. Celý závod se bude odehrávat u historické památky Kronborg. Závod byl loni otevřený pouze pro AGE GROUP, tedy bez účasti profesionálů.

Ironman Haugesund (Norsko)

Datum: 5.7.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 50

Oblíbená destinace Filipa Ospalého, který zde ani loni nenašel přemožitele. Počasí zde bývá typicky severské, je tedy potřeba se připravit na veškeré rozmary. Tamní příroda je tak jedinečná, že závod i přes chladnější počasí získává na oblibě.

Ironman Wiesbaden (Německo), Mistrovství Evropy v 70.3

Datum: 9.8.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 35/2016

Wiesbaden je německé lázeňské město, které zde hostí jeden z nejprestižnějších evropských závodů. Poctivé tratě a precizní organizace každoročně zláká dva tisíce závodníků z celého světa. Navíc je to první evropský závod, z kterého je možné se kvalifikovat na MS v půlce pro následující rok.

Ironman Gdynia (Polsko)

Datum: 9.8.

Status: vyprodáno/pouze přes charitu

Počet slotů: ???

Gdaňsko se nachází na pomezí Baltského moře. Loni se zde konal Herbalife triathlon, nyní dobře dotovaný závod se představí v novém kabátku. Registrace je ale již možná pouze přes charitativní nabídku.

Ironman Dublin (Irsko)

Datum: 9.8.

Status: vyprodáno/pouze přes charitu/Nirvánu

Počet slotů: ???

Dublin bude hostit závod ze seriálu Ironman. Registrace je možná již pouze přes charitu, nebo přes sdruženou cestovní kancelář Nirvána, která stále k ubytování nabízí volné sloty.

Ironman Budapest (Maďarsko)

Datum: 22.8.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 30

Maďarská metropole Budapešť loni zaznamenala obrovský ohlas při své ironmanské premiéře. Letos v kalendáři Ironman Budapešť nesmí chybět. Rovinatý a městský závod je z Česka coby kamenem dohodil. Navíc závodníky potěší příznivé ceny za ubytování i ve vícehvězdičkových hotelech.

Ironman Zell am See (Rakousko), MS v Ironman 70.3

Datum: 29. - 30.8.

Status: 29. registrace je otevřena/30. pouze pro účastníky MS v 70.3

Počet slotů: 35

Zell am See pro letošní rok bude hostit Mistrovství světa v půlce. V sobotu se bude konat závod ze seriálu Ironman 70.3, který je volně přístupný. V neděli potom velké finále. Rakouské Zell am See, je jednak lyžařským rájem, ale i rájem pro milovníky cyklistiky, či triatlonu. Letošní rok bude díky finále velkolepý.

Ironman Reugen (Německo)

Datum: 13.9.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: ???

Německé letovisko Rujána bude letos hostit druhý ročník Ironman Reugen. Minulý rok triatlety přivítalo mizerné počasí, kvůli němu se rušila plavecká část a z triatlonu se stal duatlon. Letos snad budou panovat lepší podmínky. Michael Realert zde zažil znovuvzkříšení a závodu jasně dominoval.

Ironman Aarhus (Dánsko)

Datum: 13.9.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: 35

Významné přímořské město Aarhus hostí Ironman 70.3 již druhým rokem, předtím oblíbený závod byl zařazen v seriálu Challenge. Náročný severský podnik láká náročností a malebnou krajinou ve znamení „rolling hills“ . Rovinu zde nehledejte a ani na moři! Přesto Aarhus má své kouzlo.

 

Ironman Lanzarote (Kanárské ostrovy – Španělsko)

Datum:  19.9.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: ???

Triatlonová Mekka klub La Santa hostí významné podniky Ironman Lanzarote a Ironman Lanzarote 70.3.  Půlka bývá daleko milosrdnější než plný ironman, kde panují pekelné podmínky. Silný vítr, tolik typický pro Kanárské ostrovy je v září k závodníkům poměrně milosrdný. Lanzarote je jasnou volbou pro milovníky tepla a kopcovité cyklistiky.

Ironman Pula (Chorvatsko)

Datum: 20.9.

Status: registrace je otevřená

Počet slotů: ???

Byla to jen otázka času, kdy se objeví v Chorvatsku větší závod. A je to tady! Letos přichystá chorvatské historické město Pula závod pod hlavičkou Ironman. Češi Chorvatsko milují, tak proč to nespojit se závoděním?

Ironman Turkey (Turecko)

Datum: 25.10.

Status: registrace bude brzy spuštěna, je možná předregistrace

Počet slotů: ???

Známá turistická destinace turecká Antálie přivítá účastníky Ironman Turkey. Oblast je plná historie a malebné krajiny. Známa turecká pohostinnost bude patřit mezi dominanty závodu. Ironman Turkey je zatím poslední zastávkou na Ironman 70.3

 
Hodnocení:
Přečteno 1999x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.