Ironman 70.3 South Africa startuje o víkendu

23.01.2014 -
Další ročník Ironman 70.3 South Africa o víkendu přivítá světovou špičku i početné pole věkových kategorií. Ve startovní listině figurují jména světového formátu včetně Lucie Reed Zelenkové. Více informací v článku.

Historie závodu

Závod získává na věhlasu, i když jeho historie není nijak dlouhá.  Přesto se vždy podaří organizátorům přilákat závodníky světového formátu. První ročník ovládl s jasnou převahou Belgičan Marino Vanhoenacker, druhé místo bral Švýcar Ronnie Schildknecht a třetí byl nakonec Ital Domenico Passuello. V ženách první ročník ovládla Britka Jodie Swallow, Lucie Reed Zelenková brala druhé místo a třetí skončila Belgičanka Tine Deckers.

Druhý ročník nabídl opět atraktivní podívanou v poli profesionálů. V nabité konkurenci se prosadil opět Belgičan, tentokrát Bart Aernouts. Druhé místo bral, stejně jako v prvním ročníku Ronnie Schildknecht a  třetí místo obsadil mistr světa v olympijském triatlonu z roku 2006 Brit Tim Don.  V ženách si double připsala Jodie Swallow, druhé místo brala Britka Susie Hignett, Lucie Reed Zelenková obsadila třetí místo mezi ženami.

(Bart Aernouts)

Letošní pole favoritů

O vítězný double se pokusí Bart Aernouts, který do závodu nastoupí s číslem jedna. Na takřka domácí  půdě se bude chtít v tom nejlepším světle předvést vítěz z Rothu z roku 2012 James Cunnama. Za favorita lze považovat bývalého olympionika z Uplace týmu Willa Clarka, který postupně přechází na dlouhé tratě, nebo havajského šampiona z roku 2006 Farise Al-Sultana. Počítat se ale musí i s dalšími jmény jako je Albert, Guillaume, Jammaer, Sundberg, či nejlepší amatér z Havaje Kyle Buckingham, který zde minulý rok bral sedmé místo v celkovém pořadí. V ženách se o třetí vítězství v řadě pokusí Jodie Swallow. Představí se i Susie Hignett a Lucie Reed Zelenková. 

(Jodie Swallow)

Hodnocení:
Přečteno 493x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek