Ironman 70.3 South Africa startuje o víkendu

23.01.2014 -
Další ročník Ironman 70.3 South Africa o víkendu přivítá světovou špičku i početné pole věkových kategorií. Ve startovní listině figurují jména světového formátu včetně Lucie Reed Zelenkové. Více informací v článku.

Historie závodu

Závod získává na věhlasu, i když jeho historie není nijak dlouhá.  Přesto se vždy podaří organizátorům přilákat závodníky světového formátu. První ročník ovládl s jasnou převahou Belgičan Marino Vanhoenacker, druhé místo bral Švýcar Ronnie Schildknecht a třetí byl nakonec Ital Domenico Passuello. V ženách první ročník ovládla Britka Jodie Swallow, Lucie Reed Zelenková brala druhé místo a třetí skončila Belgičanka Tine Deckers.

Druhý ročník nabídl opět atraktivní podívanou v poli profesionálů. V nabité konkurenci se prosadil opět Belgičan, tentokrát Bart Aernouts. Druhé místo bral, stejně jako v prvním ročníku Ronnie Schildknecht a  třetí místo obsadil mistr světa v olympijském triatlonu z roku 2006 Brit Tim Don.  V ženách si double připsala Jodie Swallow, druhé místo brala Britka Susie Hignett, Lucie Reed Zelenková obsadila třetí místo mezi ženami.

(Bart Aernouts)

Letošní pole favoritů

O vítězný double se pokusí Bart Aernouts, který do závodu nastoupí s číslem jedna. Na takřka domácí  půdě se bude chtít v tom nejlepším světle předvést vítěz z Rothu z roku 2012 James Cunnama. Za favorita lze považovat bývalého olympionika z Uplace týmu Willa Clarka, který postupně přechází na dlouhé tratě, nebo havajského šampiona z roku 2006 Farise Al-Sultana. Počítat se ale musí i s dalšími jmény jako je Albert, Guillaume, Jammaer, Sundberg, či nejlepší amatér z Havaje Kyle Buckingham, který zde minulý rok bral sedmé místo v celkovém pořadí. V ženách se o třetí vítězství v řadě pokusí Jodie Swallow. Představí se i Susie Hignett a Lucie Reed Zelenková. 

(Jodie Swallow)

Hodnocení:
Přečteno 495x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.