Ironman 70.3 South Africa startuje o víkendu

23.01.2014 -
Další ročník Ironman 70.3 South Africa o víkendu přivítá světovou špičku i početné pole věkových kategorií. Ve startovní listině figurují jména světového formátu včetně Lucie Reed Zelenkové. Více informací v článku.

Historie závodu

Závod získává na věhlasu, i když jeho historie není nijak dlouhá.  Přesto se vždy podaří organizátorům přilákat závodníky světového formátu. První ročník ovládl s jasnou převahou Belgičan Marino Vanhoenacker, druhé místo bral Švýcar Ronnie Schildknecht a třetí byl nakonec Ital Domenico Passuello. V ženách první ročník ovládla Britka Jodie Swallow, Lucie Reed Zelenková brala druhé místo a třetí skončila Belgičanka Tine Deckers.

Druhý ročník nabídl opět atraktivní podívanou v poli profesionálů. V nabité konkurenci se prosadil opět Belgičan, tentokrát Bart Aernouts. Druhé místo bral, stejně jako v prvním ročníku Ronnie Schildknecht a  třetí místo obsadil mistr světa v olympijském triatlonu z roku 2006 Brit Tim Don.  V ženách si double připsala Jodie Swallow, druhé místo brala Britka Susie Hignett, Lucie Reed Zelenková obsadila třetí místo mezi ženami.

(Bart Aernouts)

Letošní pole favoritů

O vítězný double se pokusí Bart Aernouts, který do závodu nastoupí s číslem jedna. Na takřka domácí  půdě se bude chtít v tom nejlepším světle předvést vítěz z Rothu z roku 2012 James Cunnama. Za favorita lze považovat bývalého olympionika z Uplace týmu Willa Clarka, který postupně přechází na dlouhé tratě, nebo havajského šampiona z roku 2006 Farise Al-Sultana. Počítat se ale musí i s dalšími jmény jako je Albert, Guillaume, Jammaer, Sundberg, či nejlepší amatér z Havaje Kyle Buckingham, který zde minulý rok bral sedmé místo v celkovém pořadí. V ženách se o třetí vítězství v řadě pokusí Jodie Swallow. Představí se i Susie Hignett a Lucie Reed Zelenková. 

(Jodie Swallow)

Hodnocení:
Přečteno 491x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer