Ironman 70.3 South Africa startuje o víkendu

23.01.2014 -
Další ročník Ironman 70.3 South Africa o víkendu přivítá světovou špičku i početné pole věkových kategorií. Ve startovní listině figurují jména světového formátu včetně Lucie Reed Zelenkové. Více informací v článku.

Historie závodu

Závod získává na věhlasu, i když jeho historie není nijak dlouhá.  Přesto se vždy podaří organizátorům přilákat závodníky světového formátu. První ročník ovládl s jasnou převahou Belgičan Marino Vanhoenacker, druhé místo bral Švýcar Ronnie Schildknecht a třetí byl nakonec Ital Domenico Passuello. V ženách první ročník ovládla Britka Jodie Swallow, Lucie Reed Zelenková brala druhé místo a třetí skončila Belgičanka Tine Deckers.

Druhý ročník nabídl opět atraktivní podívanou v poli profesionálů. V nabité konkurenci se prosadil opět Belgičan, tentokrát Bart Aernouts. Druhé místo bral, stejně jako v prvním ročníku Ronnie Schildknecht a  třetí místo obsadil mistr světa v olympijském triatlonu z roku 2006 Brit Tim Don.  V ženách si double připsala Jodie Swallow, druhé místo brala Britka Susie Hignett, Lucie Reed Zelenková obsadila třetí místo mezi ženami.

(Bart Aernouts)

Letošní pole favoritů

O vítězný double se pokusí Bart Aernouts, který do závodu nastoupí s číslem jedna. Na takřka domácí  půdě se bude chtít v tom nejlepším světle předvést vítěz z Rothu z roku 2012 James Cunnama. Za favorita lze považovat bývalého olympionika z Uplace týmu Willa Clarka, který postupně přechází na dlouhé tratě, nebo havajského šampiona z roku 2006 Farise Al-Sultana. Počítat se ale musí i s dalšími jmény jako je Albert, Guillaume, Jammaer, Sundberg, či nejlepší amatér z Havaje Kyle Buckingham, který zde minulý rok bral sedmé místo v celkovém pořadí. V ženách se o třetí vítězství v řadě pokusí Jodie Swallow. Představí se i Susie Hignett a Lucie Reed Zelenková. 

(Jodie Swallow)

Hodnocení:
Přečteno 490x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně