ŘENČ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM TRIATLONU!

15.09.2019 -
Stříbrnou medaili si odváží Tomáš Řenč z mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu, které se uskutečnilo v sobotu 14. září v rámci závodu Challenge Almere. Výborný výkon podala v Nizozemsku také Simona Křivánková, která skončila pátá.


Tomáš Řenč si během několika týdnů připsal druhý velký úspěch. V polovině srpna na závodě Ironman Kalmar stanovil nové české maximum na distancích dlouhého triatlonu (7:54:07). A nyní vybojoval stříbrnou medaili v dlouhém triatlonu na mistrovství Evropy, které se sice konalo v rámci závodu Challenge Almere, ale bylo oficiálním šampionátem Evropské triatlonové unie.

Na jednom z nejstarších triatlonových závodů na světě čekalo na závodníky 3,8 km plavání v umělém jezeře Weerwater. 180 km cyklistiky bylo rozděleno do dvou okruhů, které vedly přilehlými lesy a po břehu jezera Markermeer. Při maratonském běhu pak závodníci šestkrát oběhli jezero Weerwater.

V plavecké části se Tomáš Řenč držel v čelní skupině. „První okruh byl dobrý, ale ve druhém kole jsme se napojili na závodníky Age Groups, takže jsme se museli mezi nimi proplétat. Udržet se vedoucí skupinky pak bylo mnohem náročnější,“ vyprávěl bezprostředně po závodě.

Do cyklistické části pak vjížděl jako pátý muž celkového pořadí. „Snažil jsem se dostihnout vedoucí skupinku, což se mi podařilo někde mezi 30. a 40. kilometrem. Jeli jsme pak ve vysokém tempu, protože Dán Hogenhaug to táhl takovým tempem, že jsem byl rád, že ho udržím. Ve druhém cyklistickém okruhu se pak zase mezi nás dostali závodníci Age Groups. Museli jsme mezi nimi kličkovat. A to už jsem dva vedoucí závodníky neudržel. Sám jsem pak jel na třetím místě. Další dva závodníci z té skupiny odpadli,“ popsal Tomáš Řenč průběh cyklistické části.

V běhu si dlouho bezpečně hlídal třetí pozici, v závěru ho ale začal nebezpečně dotahovat Dán Morter Brammer Olesen. „Před posledním okruhem mi manželka řekla, že Olesen je za mnou jenom minutu a když nezrychlím, tak mě předběhne. Tak jsem běžel, co to šlo. Dal jsem do toho maximum. A na konec jsem to udržel, i když mě rychle dotahoval,“ oddechl si.

Celkovým vítězem Challenge Almere je Jihoafričan Matthew Trautman. Za ním doběhl se ztrátou 3:37 Dán Kristian Hogenhaug, třetí byl Tomáš Řenč (+10:29). V redukovaném pořadí evropského šampionátu se ovšem český reprezentant posunul na stříbrnou příčku!

„Se třetím místem celkově a druhým v Evropě jsem hrozně moc spokojený! Ti dva přede mnou dnes byli rychlejší a jejich tempo jsem nedokázal akceptovat, takže jsem v tom závodě prodal všechno, co jsem mohl,“ usmíval se.


Křivánková mezi ženami pátá

V závodě žen si podobně skvěle vedla Simona Křivánková, která šla z vody na 12. pozici. „Na kole se pak jelo v prvním okruhu skvěle, protože vůbec nefoukalo. Ve druhém trochu začalo, na místní poměry to ale byly pořád skvělé podmínky. I tak bylo kolo těžké. Dřela jsem, co to šlo, nohy mě bolely a bála jsem se, že je ani nerozeběhnu. Ale podařilo se mi předjet čtyři závodnice, takže jsem do běhu šla z osmé pozice,“ popisovala závod ze svého pohledu.

První okruhy absolvovala ve vysokém tempu, pak sice začala zpomalovat, i tak však dokázala předběhnout další tři závodnice a připsat si celkové páté místo! „To je skvělé! Jsem s výsledkem maximálně spokojená! Zvláště když uvážím, že to byl letos už můj šestý dlouhý triatlon a před dvěma týdny jsem byla nachlazená,“ dodala v cíli.

Zvítězila Nizozemka Yvonne Van Vlerkenová, na kterou česká reprezentantka ztratila 25 minut a 29 vteřin. Od medaile ji dělilo přibližně devět minut.

Skvělý den českého triatlonu podtrhla Radka Kahlefeldt-Vodičková, která vyhrála závod série Challenge ve švýcarském Davosu.


Výsledky

Mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu, Almere, 14. září 2019

Muži: 1. Kristian Hogenhaug (DEN) 7:53:52, 2. Tomáš Řenč 8:00:44, Morten Brammer Olesen (DEN) 8:01:26

Ženy: Yvonne Van Vlerkenová (NED) 8:56:10, 2. Lina-Kristin Schinková (GER) 9:11:27, 3. Sarissa De Vriesová (NED) 9:12:29 … 5. Simona Křivánková 9:21:39

Kompletní výsledky najdete zde.

Hodnocení:
Přečteno 5367x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.