Half Ironman Monaco

6.09.2005 -
I když jsem do Monaca neodjížděl s dobrou psychickou náladou a odpočatým tělem, k čemuž mi nepřidalo ani umístnění na Přimdě, nemohl jsem odmítnout výzvu tratě (profil tratě kola) a náruč města, které se pyšní svou slavnou pověstí. Hned po příjezdu kdy na Vás dýchne skvost a exkluzivita města Monaca, jsem věděl, že to bude zážitek, který si v sobě dlouho uchovám. Monaco s luxusními hotely , obchody a (Jan Kovalovský)
I když jsem do Monaca neodjížděl s dobrou psychickou náladou a odpočatým tělem, k čemuž mi nepřidalo ani umístnění na Přimdě, nemohl jsem odmítnout výzvu tratě (profil tratě kola) a náruč města, které se pyšní svou slavnou pověstí.

Hned po příjezdu kdy na Vás dýchne skvost a exkluzivita města Monaca, jsem věděl, že to bude zážitek, který si v sobě dlouho uchovám. Monaco s luxusními hotely , obchody a chloubou nejznámějším kasinem  snad v Evropě na Vás udělá obrovský dojem, který byl umocněn i zážitkem po shlédnutí poloviny cyklistické tratě (stoupání 8% v délce několika kilometrů, sjezdy a zatáčky o 180%).
 „Start závodu pořadatelé naplánovali na sedmou hodinu a do teplého moře se vrhlo 1200 triatletů. Plavalo se mi dobře a raději jsem neplaval naplno abych nebyl úplně unavený na první kilometry kola. Z vody jsem vyskočil se 7 minutovou ztrátou na čelo závodu cca. 175 pozice. Čekal jsem velké propady na kole, čehož jsem chtěl využít ve svůj prospěch.

Kolo bylo od počátku 16 km do kopce se sklonem v průměru kolem 8%. Následoval sjezd plný zatáček o 180 stupňů, které nebraly konce. V dalších kilometrech na nás čekaly ještě dva menší cca 6 kilometrové kopce, abychom si v závěru vychutnali opět přejezd přes kopec, který jsme absolvovali hned na začátku. Průjezdy tunely, kaňony pod skalami, výhledy z vrcholů kopců mi v 36 stupňovém vedru nasadily husí kůži po celém těle a opět připomněli proč tak trápím stávkující svaly. Posunul jsem se startovním polem a vybíhal na 110 místě.

Běžecká část byla vedena po okruhu F1 s vlnitým profilem, kterou jsme absolvovali 4 ½ krát. Běželo se mi lehce stupňoval jsem si tempo každým okruhem. Zaběhl si tak čas 1:29 což je můj letošní standart.

Cílem jsem proběhl na 85. místě celkového pořadí a 29 v kategorii MPro. Gratulace v cíli od monackého knížete Alberta a marka Allena bylo nádhernou odměnou.
Organizace závodů byla na dobré úrovni s atmosférou …. a vůní, která se dá čekat od závodů pod hlavičkou Ironmana.

Hodnocení:
Přečteno 165x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár