Nový IM 70.3 v Zell am See - již tento víkend

24.08.2012 -
Z Prahy do Zell am See je to necelých šest hodin cesty a z Moravy ještě méně. Ironman 70.3 Zell am See je beznadějně vyprodaný. Jaké jsou zdejší tratě a kdo je favoritem závodu? Více v článku.

Zell am See je hlavním městem rakouského okresu Salcburska. Ačkoliv se nejedná o nikterak velké město, je známé především milovníky zimních sportů. Nachází se zde ledovec Kaprun, nebo středisko Saalbach. Zell am See je ale i rájem pro letní sporty. Cyklisté si mohou užít jak naprostých rovin, tak alpských výjezdů. Jsou zde i perfektně zařízené plavecké bazény, čí křišťálová alpská jezera.

Letos se tato rakouská půlka přidala do série Ironman 70.3 a organizátoři hlásí ,,ausverkauft" - vyprodáno. Počasí na neděli ale nemá být moc k závodníkům nakloněné.

O tratích

Plavecká část se odehrává v jednom okruhu v alpském jezeru Schuettdorf. Voda zde bývá chladnější ale křišťálově čistá. Start plavání je naplánovaný ve vlnách. První vlna startuje v 10:00 a poslední o dvacet minut později. Cyklistická část je rozdělená do dvou okruhů a organizátoři zvolili milosrdnou variantu bez výrazných kopců. Běh se bude odehrávat ve třech okruzích s části městem a s části podél jezera. Ironman 70.3 Zell am See bude jistě úžasný sportovní zážitek.

Favorité závodu

Favoritem číslo jedna bude Němec Michael Goehner z Erdinger alkogolfrei Team. Znepříjemnit cestu k vítězství by mu mělo italské duo Degasperi - Fontana. V ženském závodním poli najdeme favorizovanou Sonju Tajsich, její krajanku Silvii Felt či Ginu Crawford z Nového Zélendu.

České stopy

Česká republika má početné zastoupení ve všech kategoriích. V profíkách se můžeme těšit například na Simonu Vykoukalovou, Pepu Křivánka, Milana Rovenského či Jaroslava Bryndu.

Nabité je ale pole v kategoriích AGE-GROUP. Představí se skupina okolo  Petra Valeše a Etriatlon Teamu (Kovařík,Kylar, Crkva, Valeš, Mikudík) To je jen krátký výčet z několika desítek Čechů na startu. Z bratrů Slováků se představí duo Němčík - Vrábel. Marek Němčík se chystá na víkendový dvojboj: v sobotu dlouhý triatlon Podersdorf a v neděli půlka v Zell am See. Jožka Vrábel zvažoval start na Pilmanovi, ale nakonec Rakousku neodolal.

Start závodu je v neděli 26.8 v 10:00

 

Hodnocení:
Přečteno 587x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně