Slovenská nadvláda na Czechmanovi

3.06.2012 -
Reportáž přímo z trati Slovenský závodník Karol Džalaj a Simona Vykoukalová ovládli letošní ročník Czehmana s rekordní účastí. Do vod písečného lomu Hrádku se vrhlo 372 závodníků. Závod se nesl v duchu fair-play a pořadatelé odvedli prvotřídní práci.

Změna místa Czehmanovi evidentně svědčí a po loňské premiéře na Hrádku to letošní ročník jen potvrdil. Dost prostoru pro auta, závodníky, prostorné depo, skvěle zajištěné tratě – sečteno podtrženo ideální lokalita.

Pořadatelé v čele s Tomášem Petrem si v zimě stanovili limit 400 závodníků. „Navíc jsme si netroufli. Nechtěli jsme si ukrojit velký krajíc,“ vysvětloval před závodem.

Přesně ve 12 hodin vše vypuklo. Na startu však chyběli loňští medailisté Vabroušek, Zadák, Orlický. Nedorazil ani favorizovaný Ladislav Dvořák, a proto boj o přední příčky nabízel zajímavý a překvapivý souboj.

Plávání tradičně ovládl Tomáš Martínek. Za ním s odstupem další skvělý plavci Zbyněk Hraše, zkušený matador Dan Machek, Jonáš Vojtěch, Martin Rybáček a překvapivě i pardubický Dan Polanský. Tomáš Martínek však po pěti kilometrech byl nucen vzat závod kvůli silným křečím.

Na špici závodu se usadil Vojtěch Jonáš stíhán Martinem Matulou. Za ním dvojice Wainer, Slatinský. Ovšem Karol Džalaj roztočil svůj těžký převod a chladnokrevně se prodal na první místo a skvělým rovnoměrným tempem navyšoval svůj náskok. „Mám to nyní složitější s plaváním. Připravoval jsem se na to, že vyplavu s velkou ztrátou a sám jsem byl překvapen, jak málo jsem ztratil na čelo závodu,“ komentoval tento sympatický a skromný Slovák svoji 90 sekundovou ztrátu na Martínka.

Prvním 20 kilometrů se pořadí velmi přesýpalo a po prvním cyklistickém okruhu byla situace následující. První neohroženě Džalaj, za ním Jonáš s Matulou stíhání skupinkou ve složení Slatinský, Vrábel, Polanský, Wainer a skvěle jedoucí Krpec Lukáš, který se prodral vpřed i přes nevýrazné plavání. Skrz startovní pole doslova letěl vpřed vítěz z Krušnomana Václav Holub, který na silničním kole s hrazdou dokázal zajet druhý nejrychlejší cyklistický čas 2:12:44. Famózní výkon.

Po 90 kilometrech byla situace takřka identická jako po prvním kole, pouze Jan Wainer neudržel tempo a v závěru nabral mírnou ztrátu.

Karol Džalaj nenechával nikoho na pochybách o svém vítězství a jeho náskok na soupeře před běžeckou disciplínou ho nechával klidným. Za ním se však děly věci. Vpřed se propracovával Slatinský, kterému dokázal sekundovat Vrábel a ze začátku i Polanský. Jonáš Vojtěch měl žaludeční potíže a ztratil kontakt s čelem závodu. Na 12 kilometru se Slatinský dostal přes Matulu na druhé místo a měl i mírný náskok na Vrábela, ten však předvedl obdivuhodnou bojovnost a postupně se dotahoval na Slatinského. Pět kilometrů před cílem dostihl Vrábel Slatinského a začal tvrdý souboj. Tempo 3:50 a tělo na tělo. Kilometr před cílem Jozef Vrábel mírně zrychlil a Slatinský nedokázal odpověď na jeho závěr.

„Když jsem viděl ten strhující nervydrásající boj co se odehrával za mnou, tak jsem si říkal, tam bych nechtěl být, tam bych skutečně nechtěl být,“ komentoval Karol Džalaj, který v loňském roce přišel o stupně vítězů v posledních kilometrech a letos si prožil satisfakci.

A jak komentoval svůj běžecký výkon Jozef Vrábel. „Celou zimu jsem neběhal a začal jsem až od půlky března a nyní se mi daří v běžeckém tréninku, pěkně si dávám a dnes to bylo znát.“

Čtvrtý skončil Martin Matula, pátý Dan Polanský a šestý Michal Urbánek.

Souboj žen ovládla favorizovaná Simona Vykoukalová, která zvítězila způsobem start cíl a byla velmi spokojená se svým výkonem. Jako druhá finišovala Slovenka Kristína Lapinová, která dokázala své plavecké manko smazat skvělou cyklistickou a Janu Candrovou v polovině běžecké části odsunula na konečné třetí místo.

Závod byl skvěle uspořádán a jen potvrdil vzrůstající trend a zájem o dlouhý triatlon. Pořadatelům patří velký dík.

Výsledky zde

Hodnocení:
Přečteno 1581x

Komentáře

Zpřesnění Reagovat
Re: Zpřesnění Reagovat
Re: Zpřesnění Reagovat
Re: Re: Zpřesnění Reagovat
Re: Re: Zpřesnění Reagovat
Kraulař Reagovat
Re: Kraulař Reagovat
Trénink občas Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland