70.3 St. Pölten to byl nádherný zážitek

21.05.2012 -
První start v sérii 70.3 si vyzkoušeli Simona Vykoukalová a Pepa Křivánek. Pepa kvůli technickým problémům sice nedokončil, ale Simona si i přes křeče závod užila až dokonce.

Po těžkém duatlonovém závodě Krušnoman, kde vybojovala 5.5. Simona druhé místo, nám popsala své zážitky z prvního zápolení na tratích série 70.3.

Na závod St. Pölten jsme jeli s Pepou především nasát atmosféru, pobrat zkušenosti z velkých závodů a pořádně si jej užít. Pepa bohužel po problémech technických i fyzických nedokončil.

Start v sedm hodin ráno byl docela krutý, po týdnu, kdy u nás vládla zima se však počasí naštěstí umoudřilo a i přes ranní chladno bylo na závod nakonec příjemné teplo. Obavy ze zimy a deště se tedy naštěstí nenaplnily.

Plavání bylo ve dvou jezerech s asi 300metrovým přeběhem (dřevěný most, asfalt). Po plavání následoval nekonečný průběh depem a hurá do cyklistické části.

Kolo bylo vedené v jednom okruhu - prvních asi 20km po uzavřené dálnici na Krems, poté jsme se dosti kopcovitou pasáží dostali k Dunaji, podél které jsme před dalšími kopci "odpočinuli" na rovině. Prostředí kola bylo nádherné, škoda, že času na kochání bylo tak málo :)

Po kole následoval opět nekonečný průběh depem a závěrečný rovinatý běh. Na běh jsem se docela těšila, že si konečně otestuji běžeckou formu. Bohužel jsem se prvních 7 km trápila s křečemi v břiše, kvůli kterým jsem musela dokonce zastavit. Pak jsem se naštěstí rozeběhla a šťastně se dostala do cíle jako 27. v pořadí žen. Závodu se zúčastnily také Natascha Badman a patnáctá naše Lucie Zelenková. Vítězství mezi ženami pro sebe získala Julia Gajer před Erikou Csomor a právě Nataschou Badman. Celkově závodilo 217 žen.

Atmosféra celého závodu byla opravdu neskutečná. Už teď se těšíme, co nás čeká v italské Pescaře.