70.3 St. Pölten to byl nádherný zážitek

21.05.2012 -
První start v sérii 70.3 si vyzkoušeli Simona Vykoukalová a Pepa Křivánek. Pepa kvůli technickým problémům sice nedokončil, ale Simona si i přes křeče závod užila až dokonce.

Po těžkém duatlonovém závodě Krušnoman, kde vybojovala 5.5. Simona druhé místo, nám popsala své zážitky z prvního zápolení na tratích série 70.3.


Na závod St. Pölten jsme jeli s Pepou především nasát atmosféru, pobrat zkušenosti z velkých závodů a pořádně si jej užít. Pepa bohužel po problémech technických i fyzických nedokončil.

 

Start v sedm hodin ráno byl docela krutý, po týdnu, kdy u nás vládla zima se však počasí naštěstí umoudřilo a i přes ranní chladno bylo na závod nakonec příjemné teplo. Obavy ze zimy a deště se tedy naštěstí nenaplnily.

 

Plavání bylo ve dvou jezerech s asi 300metrovým přeběhem (dřevěný most, asfalt). Po plavání následoval nekonečný průběh depem a hurá do cyklistické části.

Kolo bylo vedené v jednom okruhu - prvních asi 20km po uzavřené dálnici na Krems, poté jsme se dosti kopcovitou pasáží dostali k Dunaji, podél které jsme před dalšími kopci "odpočinuli" na rovině. Prostředí kola bylo nádherné, škoda, že času na kochání bylo tak málo :)

Po kole následoval opět nekonečný průběh depem a závěrečný rovinatý běh. Na běh jsem se docela těšila, že si konečně otestuji běžeckou formu. Bohužel jsem se prvních 7 km trápila s křečemi v břiše, kvůli kterým jsem musela dokonce zastavit. Pak jsem se naštěstí rozeběhla a šťastně se dostala do cíle jako 27. v pořadí žen. Závodu se zúčastnily také Natascha Badman a patnáctá naše Lucie Zelenková. Vítězství mezi ženami pro sebe získala Julia Gajer před Erikou Csomor a právě Nataschou Badman. Celkově závodilo 217 žen.

 

Atmosféra celého závodu byla opravdu neskutečná. Už teď se těšíme, co nás čeká v italské Pescaře.


Ahoj Simona

Hodnocení:
Přečteno 913x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.