70.3 St. Pölten to byl nádherný zážitek

21.05.2012 -
První start v sérii 70.3 si vyzkoušeli Simona Vykoukalová a Pepa Křivánek. Pepa kvůli technickým problémům sice nedokončil, ale Simona si i přes křeče závod užila až dokonce.

Po těžkém duatlonovém závodě Krušnoman, kde vybojovala 5.5. Simona druhé místo, nám popsala své zážitky z prvního zápolení na tratích série 70.3.


Na závod St. Pölten jsme jeli s Pepou především nasát atmosféru, pobrat zkušenosti z velkých závodů a pořádně si jej užít. Pepa bohužel po problémech technických i fyzických nedokončil.

 

Start v sedm hodin ráno byl docela krutý, po týdnu, kdy u nás vládla zima se však počasí naštěstí umoudřilo a i přes ranní chladno bylo na závod nakonec příjemné teplo. Obavy ze zimy a deště se tedy naštěstí nenaplnily.

 

Plavání bylo ve dvou jezerech s asi 300metrovým přeběhem (dřevěný most, asfalt). Po plavání následoval nekonečný průběh depem a hurá do cyklistické části.

Kolo bylo vedené v jednom okruhu - prvních asi 20km po uzavřené dálnici na Krems, poté jsme se dosti kopcovitou pasáží dostali k Dunaji, podél které jsme před dalšími kopci "odpočinuli" na rovině. Prostředí kola bylo nádherné, škoda, že času na kochání bylo tak málo :)

Po kole následoval opět nekonečný průběh depem a závěrečný rovinatý běh. Na běh jsem se docela těšila, že si konečně otestuji běžeckou formu. Bohužel jsem se prvních 7 km trápila s křečemi v břiše, kvůli kterým jsem musela dokonce zastavit. Pak jsem se naštěstí rozeběhla a šťastně se dostala do cíle jako 27. v pořadí žen. Závodu se zúčastnily také Natascha Badman a patnáctá naše Lucie Zelenková. Vítězství mezi ženami pro sebe získala Julia Gajer před Erikou Csomor a právě Nataschou Badman. Celkově závodilo 217 žen.

 

Atmosféra celého závodu byla opravdu neskutečná. Už teď se těšíme, co nás čeká v italské Pescaře.


Ahoj Simona

Hodnocení:
Přečteno 907x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně