CZECHMAN: Kristl a Zadák ukořistili Vabrouškův skalp

7.06.2009 -
Czechman v Mělicích zažil exkluzivní souboj mezi českou a slovenskou špičkou v dlouhém triatlonua přilákal dosud nevídaný zájem obyčejných smrtelníků. Dvěma slovy EXCELETNÍ ZÁVOD. Kdo chyběl, může litovat.

Letošní 3.ročník dokázal přilákat na start řadu kvalitních závodníků v čele s Petrem Vabrouškem a Slovákem Filipem Kristlem. V ženách na startu nechyběla Eva Nováková a “triatlon mama“ Jana Candrová, ale i účastnice havajského Ironmana Andrea Dermeková.

Teploty vody cca 16 stupňů, zatáhla obloha a značná nervozita v očích závodníků, kterých se podle některých informací sešlo na střední tratích rekordní počet.

V 11:00 zazněl výstřel a voda začala doslova vřít. Tempo závodu začal udávat Tomáš Martínek a zároveň ukořistil nejrychlejší plavecký čas. Na čele závodu nechyběl Bednář, Mužíček, Orlický, Münster, Brynda, Klíma, Kristl, ale i Eva Nováková. S menší ztrátou vylézal Vodehnal, Slatinský, Džalaj, Vabroušek, Zadák.

Filip Kristl na nic nečekal a z depa doslova vystřelil. Úvodní kilometr však patřil Karlu Zadákovi, který se během 15 kilometrů dokázal na Kristla dockavknout.

„Ve čtvrtek ráno jsem se vrátil z ME na Sardinií v Xteře (pozn red. 4.místo) a rozhodnutí, že se zúčastním Czechmana, se zrodilo pár hodin před závodem, přesněji v páteční večer,“ prozradil Karel Zadák.

Za vedoucí dvojicí se vykrystalizovalo duo Vaboušek - Džalaj a osamocený Míra Podbroský. Za nimi v kompaktní skupině jel Brynda, který udával tempo, Bednář, Münster, Vodehnal. Skvělým způsobem vpřed se prokousával Josef Vrábel.

Filip Kristl se stále držel na první pozici. Karel Zadák se přeci jen nespecializuje na střední triatlon a v závěru kola mu začalo docházet a dotáhl se na něj Vabroušek s Džalajem.

20 kilometrový běh sliboval atraktivní podívanou. Vyhraje Vabroušek, Kristl nebo někdo jiný? Po úvodním běžeckém okruhu bylo zřejmé, že Filip Kristl jde neohroženě strojovým tempem vstříc zisku titulu Czechman 2009. Na jeho běžecké tempo byla radost pohledět.

Na druhé pozici se brzy usadil Zadák a nedal třetímu Vabrouškovi šanci, který odsoudil Džalaje na bramborovou příčku. Pátý skončil loňský vítěz Míra Podborský.

Dodejme, že Petr Vabroušek nebyl po přeletu z Brazílie ve své kůži a z cestování si přivezl mírné nachlazení. I Karel Zadák přiznal, že je doslova zataven po náročném závodě na Sardinii. Přesto ukázali, že i s těmito handicapy nemají momentálně konkurenci.

V ženách nebyla tak dramatická podívaná jako v kategorii mužů, ale výkon těch nejlepších to absolutně nesnižuje. Způsobem start cíl zvítězila Eva Nováková. Druhá skončila se ztrátou čtyř minut Jana Candrová, která sportovně přiznala, že Eva si za svůj dnešní výkon vítězství plně zaslouží. Třetí skončila Krejčová

Při doběhu posledních závodníků, již nemělo počasí s pořadateli slitování a z oblohy se spustil regulérní déšť, avšak na dobré náladě, který panovala celý den v Mělicích to ani náhodu neubralo.  Postaral se o to zejména neúnavný slovenský komentátor Vlado Baran.

Lidé se tísnili pod deštníky. Stany byly v obležení a horlivě se diskutovalo a diskutovalo. A na jaké téma? Jednoznačně triatlon. Jak jinak :-) Pořadatelé věděli, že je po všem.

„Jsem na hraně psychického a fyzického vyčerpání,“ shrnul své dojmy hlavní pořadatel Tomáš Petr. Tato věta mluví za vše. Tomáš se svým týmem udělali pro blaho závodníků maximum a patří jim velký dík! Samotný závod neměl chybu.

Jediná výtka směřuje k výsledkům. Celkové časy, alespoň prvních závodníků, nutno brát s rezervou. Tomáš Klíma, který skončil na 9.místě, si měřil čas na hodinkách a jeho čas byl o tři minuty lepší než ve výsledkové listině v den závodu!!!

Fotografie budou zveřejněny během dne
Hodnocení:
Přečteno 1358x

Komentáře

Kolik vám vyšlo? Reagovat
Re: Kolik vám vyšlo? Reagovat
Re: Kolik vám vyšlo? Reagovat
Re: Kolik vám vyšlo? Reagovat
Zhodnocení, poděkování Reagovat
Dík pořadatelům a poklona soupeřům Reagovat
Vlado Baron Reagovat
jj Reagovat
Re: jj Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár