Et netera Doksyman – víkend nejen závodní

20.08.2008 -
Kam takový kvalt? Zkusme to trochu jinak. Na první pohled závod začíná fouknutím do píšťalky či výstřelem z pistole a končí zadýchaným proběhnutím cílovou metou.

Ve skutečnosti ale závod zpravidla začíná již se zazvoněním budíku. A končí ulehnutím do horké vany. Celý den je ve znamení rychlosti. Co nejrychleji být v místě závodu, co nejrychleji odstartovat, co nejrychleji odjet a hlavně co nejrychleji zase vypadnout domu.  Nebylo by hmm… příjemnější závodit jenom na trati? Třeba se to povede na Et netera Doksymanovi.

Neděle, 7:30, 3 a ½ hodiny do startu.

Byt plný shonu a nervozity:

„Sakra, kde mám dres? Dyk jsem si to večer všechno připravil. Aaa támhle je.“

CRRR..

„Nazdar, vim, vim, už vyrážím. Do půl hodinky jsem u tebe. Nojo, tak sorry, nestíhám. Čau“

„Tak ahoj miláčku, já jedu. Po obědě jsem zpátky a pak si někam vyjedem, pa“

Nevypadá to náhodou u vás podobně? Do hry o několika dějistvích mohou zasáhnout různé další postavy a proměnné (děti, hromadná doprava, počasí, dlouho očekávaná návštěva tchýně). Ale to není podstatné. Podstatný je patern, ve kterém hraje hlavní roli rychlost a čas. My jsme sice papírově hlavní hrdinové, ale situaci v rukou příliš nemáme. Příjezd, start, cíl, odjezd. To jsou hlavní milníky, okolo kterých všechno stojí.

Ale proč? Není to škoda? Vždyť když si jdete zahrát fotbálek nebo tenis, automaticky se počítá s tím, že si pak dáte pivko, abyste řádně probrali podaný výkon, zdrbli rozhodčího a uznale pokývali hlavou nad výkonem protivníka.

Je čas běžet a čas se zastavit. V triatlonu to neplatí. Tam se běží a plave, a jede a zase běží a znovu běží. Přitom by stačila ochota podívat se na vše z trochu jiného pohledu, možná trochu příznivější podmínky a mohli bychom jednoduše spojit příjemné s příjemným. Proč nevzít závod jako rodinný výlet plný dobrodružství a nových zážitků. Vy nebudete muset spěchat domů, rodina bude ráda, že nemusí sedět doma a navíc budete mít fanoušky a po závodě zázemí.

Zkuste se nad tím zamyslet. A pokud vám to zní alespoň trošku rozumně, rozhodně rezervujte sobě i všem okolo předposlední srpnový víkend

23. a 24. srpna

Koná se totiž víkendový Et netera Doksyman, kde bude spousta prostoru a zábavy pro všechny. My si odjedeme svoje, každý dle svého zaměření, ale přitom a hlavně před tím a po tom si užijeme i prostředí a svých blízkých. Máchovo jezero samo skýtá nespočet možností jak se vyblbnout. Navíc tam bude Expo plné sportovního oblečení a vybavení, poradci a trenéři,  soutěže, výborné občerstvení a spousta dalších radostí. Může to být báječný víkend plný sportu - v sobotu plavání (700m a 3km) a sprint (750m plavání, 20km kolmo a 5km běžmo), v neděli halfIronman (1,9 - 90 - 21) a mezitím spousta zábavy, relaxu a pohody. Co vy na to? Platí? Tak dejte vědět známým a doma, ať je večer s kým se bavit a při závodě mít na trati co nejvíce vlastních fanoušků.

Stránky závodu:

www.ironman.cz


Závodu se zučastní např. Eva Nováková, Jarda Brynda ale i objev letošní sezony Lukáš Slatinský


Jarda Brynda

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Závod pro triatlonové začátečníky
Trénink pro triatlonové začátečníky
Přečteno 1354x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek