Et netera Doksyman – víkend nejen závodní

20.08.2008 -
Kam takový kvalt? Zkusme to trochu jinak. Na první pohled závod začíná fouknutím do píšťalky či výstřelem z pistole a končí zadýchaným proběhnutím cílovou metou.

Ve skutečnosti ale závod zpravidla začíná již se zazvoněním budíku. A končí ulehnutím do horké vany. Celý den je ve znamení rychlosti. Co nejrychleji být v místě závodu, co nejrychleji odstartovat, co nejrychleji odjet a hlavně co nejrychleji zase vypadnout domu.  Nebylo by hmm… příjemnější závodit jenom na trati? Třeba se to povede na Et netera Doksymanovi.

Neděle, 7:30, 3 a ½ hodiny do startu.

Byt plný shonu a nervozity:

„Sakra, kde mám dres? Dyk jsem si to večer všechno připravil. Aaa támhle je.“

CRRR..

„Nazdar, vim, vim, už vyrážím. Do půl hodinky jsem u tebe. Nojo, tak sorry, nestíhám. Čau“

„Tak ahoj miláčku, já jedu. Po obědě jsem zpátky a pak si někam vyjedem, pa“

Nevypadá to náhodou u vás podobně? Do hry o několika dějistvích mohou zasáhnout různé další postavy a proměnné (děti, hromadná doprava, počasí, dlouho očekávaná návštěva tchýně). Ale to není podstatné. Podstatný je patern, ve kterém hraje hlavní roli rychlost a čas. My jsme sice papírově hlavní hrdinové, ale situaci v rukou příliš nemáme. Příjezd, start, cíl, odjezd. To jsou hlavní milníky, okolo kterých všechno stojí.

Ale proč? Není to škoda? Vždyť když si jdete zahrát fotbálek nebo tenis, automaticky se počítá s tím, že si pak dáte pivko, abyste řádně probrali podaný výkon, zdrbli rozhodčího a uznale pokývali hlavou nad výkonem protivníka.

Je čas běžet a čas se zastavit. V triatlonu to neplatí. Tam se běží a plave, a jede a zase běží a znovu běží. Přitom by stačila ochota podívat se na vše z trochu jiného pohledu, možná trochu příznivější podmínky a mohli bychom jednoduše spojit příjemné s příjemným. Proč nevzít závod jako rodinný výlet plný dobrodružství a nových zážitků. Vy nebudete muset spěchat domů, rodina bude ráda, že nemusí sedět doma a navíc budete mít fanoušky a po závodě zázemí.

Zkuste se nad tím zamyslet. A pokud vám to zní alespoň trošku rozumně, rozhodně rezervujte sobě i všem okolo předposlední srpnový víkend

23. a 24. srpna

Koná se totiž víkendový Et netera Doksyman, kde bude spousta prostoru a zábavy pro všechny. My si odjedeme svoje, každý dle svého zaměření, ale přitom a hlavně před tím a po tom si užijeme i prostředí a svých blízkých. Máchovo jezero samo skýtá nespočet možností jak se vyblbnout. Navíc tam bude Expo plné sportovního oblečení a vybavení, poradci a trenéři,  soutěže, výborné občerstvení a spousta dalších radostí. Může to být báječný víkend plný sportu - v sobotu plavání (700m a 3km) a sprint (750m plavání, 20km kolmo a 5km běžmo), v neděli halfIronman (1,9 - 90 - 21) a mezitím spousta zábavy, relaxu a pohody. Co vy na to? Platí? Tak dejte vědět známým a doma, ať je večer s kým se bavit a při závodě mít na trati co nejvíce vlastních fanoušků.

Stránky závodu:

www.ironman.cz


Závodu se zučastní např. Eva Nováková, Jarda Brynda ale i objev letošní sezony Lukáš Slatinský


Jarda Brynda

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Závod pro triatlonové začátečníky
Trénink pro triatlonové začátečníky
Přečteno 1356x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland