Podborský a Candrová kralovali v Mělicích

8.06.2008 -
Nestárnoucí kvadriatlonová legenda Míra Podborský se stal překvapivým vítězem zejména díky skvělému výkonu na cyklistice. V ženách kraloval způsobem start cíl Jana Candrová. Více v reportáži přímo z trati.
CZECHMAN byl vloni znovu vzkříšen klubem SK OMT Pardubice a zejména Tomášem Petrem, který před závodem prozradil. „Mile nás zaskočila účast a přivodila nám řadu problémů, ale to ke sportu patří. Děkuji celému pořadatelskému týmu bez nich bychom to nezvládli.“

Na startu chyběl loňský vítěz Lukáš Vrobel a neobjevil se ani Jan Wainer. Jaroslav Brynda kvůli zánětu v lokti závod také vynechal. V ženách účast odřekla Eva Nováková.

162 účastníků se v 11 hod vrhlo do vody v neoprenech vstříc tratím 1,9-90-21,1. Bylo zřejmé, že se chleba bude lámat na kole. Podborský Mirek, který z vody lezl na 15.místě zařadil od úvodu ultratežký převod a nedával nikomu šanci. Brzy se propracoval na první místo a kolo zvládl průměrem přes 40 km/hod.

Tempo s ním se snažil držet Slovák Karol Džalaj, ale od depa přijel se ztrátou tří minut. Na třetím místě se usadil po celý závod Jan Vodehnal, který podle jeho slov trénuje jen jako hobík a těží z let minulých, kdy se věnoval triatlonu profesionálně. Jako čtvrtý dorazil do depa Kovalovský Jan a v těsném závěsu s ním Lukáš Nedělka, který se celý závod držel na hranici pravidel za Honzou.

Po 21,1 běžeckých kilometrech se jako první v cíli objevil Míra Podborský. Ze ztrátou čtyř a půl minut druhé místo uhájil Džalaj  Karol a třetí skončil překvapivě jihlavský Nědělka Lukáš, který na běhu předčil Vodehnala. Na páté místo se při běžecké části prokousal Lukáš Slatinský. Jako šestý skončil Srb Vladimír, 7.Adamec Michal, 8. Kovalovský Jan, 9. Pudil Jaroslav a desítku uzavřel Cikrt Pavel.

Vítězovi Míru Podborskému střední tratě vyloženě sedí, ale že by nezanevřel na kvadriatlon to ani náhodou. „Potřeboval bych více běhat, ale jinak se mi jelo skvěle a jsem spokojen,“ konstatoval.

Závod žen měla od startu do cíle pevně v rukách Jana Candrová, mimojiné maminka dvou malých dětí. U všech disciplín se vyjímá nejrychlejší výkon a zcela zaslouženě si z Mělic odváží první místo a skvělý čas 4:38.

O druhé a tětí místo se strhla přetahovaná mezi Rohlederovou Zuzanou a Slovenkou Dermekovou Andreou. Ze stříbra se nakonec o 26 sekund radovala prvně jmenovaná.

Závod se jednoznačně vydařil a v čem tkví recept na úspěch? „Myslím, že je to zdejší prostřední a nenáročný profil trati, ale také značka Jirky Horkého CZECHMAN, na které lidi stále slyší,“ shrnul hlavní pořadatel Tomáš Petr.

Kompletní výsledky zde

Diskuzní forum k závodu

autor fotografií: Hanka Dostálová


skvost v depu...


start závodu...


na závodníky čekali dvě plavecká kola


Jan Vodehnal po cyklistice


nejlepší ženy. 1.Cadrová, 2.Rohlederová, 3.Dermeková a 4.Lapinová


nejlepší muži. 1.Podborský, 2.Ďžalaj, 3.Nedělka, 4.Vodehnal, 5.Slatinský, 6.Srb

Hodnocení:
Přečteno 1211x

Komentáře

Nový člověk Reagovat
Nový člověk vs. jiný závod Reagovat
Kratší tratě Reagovat
trate v Melicich Reagovat
Délka Reagovat
delka behu Reagovat
délka běhu + "apendix" na kole Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland