Kolikrát se může znehodnotit znehodnocená věc?

17.08.2003 -
Co by mělo být zveřejňováno na oficiálních stránkách Českého svazu triatlonu? Je to stránka informativní, kde by se měly vystavovat podložené informace, závěry jednání rady, vyzdvyhovat úspěchy ..., nebo si tam může každý, kdo má přístup do systému, vystavovat co se mu zachce, řešít osobní spory, pomlouvat konkurenty v bussinesu atd

Co by mělo být zveřejňováno na oficiálních stránkách Českého svazu triatlonu? Je to stránka informativní, kde by se měly vystavovat podložené informace, závěry jednání rady, vyzdvyhovat úspěchy ..., nebo si tam může každý, kdo má přístup do systému, vystavovat co se mu zachce, řešit osobní spory, vylévat si emoce, pomlouvat konkurenty atd...

Po nevydařeném MČR v Praze se již Technická komise ČSTT stihla alibisticky distancovat od celého závodu a tento horký brambor přehodit kompletně na pořadtele závodu a firmu zajištující výsledkový servis.  

Když závodníci doběhli v Praze do cíle, rozhodčí ani netušili, že většina běžela o kolo méně (to dá rozum za to si odpovídá každý sám a kolečka počítá pořadatel).

Prohlášení Technické komise ČSTT (Michal Slabej) k situaci, která nastala po MČR v triatlonu a určení viníka znehodnocení PRE Cupu 2003.

(následující prohlášení bylo kompletně převzato ze stránek ČSTT)

Vinou pořadatelů závodu SP „B“ a MČR v triatlonu znehodnocen PRE CUP 2003.

Technická komise Českého svazu triatlonu bude na svém mimořádném zasedání řešit pořadatelem, Triatlon Praha s.r.o., nezvládnutý závěr závodu Mistrovství ČR v triatlonu, které bylo součástí Světového poháru kategorie „B“, a jeho dopad na celkové pořadí PRE CUPu 2003.

Více jak třicet závodníků, kteří byli v čele závodu, si zkrátili běžeckou trať o 1 okruh, když byli pořadateli závodu, zajišťující běžeckou trasu, posláni předčasně do cíle. Technický delegát ITU nakonec rozhodl diskvalifikovat všechny postižené závodníky. Přišli tak o mistrovské tituly, vysoké finanční odměny a důležité body do SP.

V žádném případě nelze ze zkrácení tratí vinit delegované rozhodčí, kteří počítání okruhů nemají ve své rozhodcovské náplni.

Ze strany pořadatele závodu Triatlon Praha s.r.o., nebylo zajištěno správné informování závodníků o počtu uběhnutých běžeckých okruhů, identifikace závodníků a zcela nezabezpečené zpracování výsledků čipovou technologií, což byla jedna z podmínek ITU.

Byť pořadatel ubezpečil světovou triatlonovou federaci ITU, Český svaz triatlonu a delegované rozhodčí, že měření časů bude provedeno čipovou technologií, která byla použita na OH v Atlantě 1996, nestalo se tak.

Pořadatel závodu se rozhodl využít firmu p. Blažka, která do konání tohoto významného závodu nedokázala zpracovat výsledky na žádném triatlonovém závodě. Čipy, které vypadaly jako makety, byly nefunkční a časy se nakonec zpracovávaly ručně. Bohužel ani den po závodě, nejsou vydány oficiální výsledky.

Ing. Michal Slabej
Předseda TK ČSTT

Hodnocení:
Přečteno 68x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera
8.5.23Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.