Reakce na (nejen) poslední svazové kousky.

3.04.2003 -
Je smutné, jestli v českém svazu triatlonu opravdu panují takové poměry. Buďto je to "jen" šlendrián a nekonzistentní postupy, nebo naprosto neskutečná křivárna. Sleduji situaci z povzdálí coby člen redakce časopisu a jako organizátor pohárového závodu, a také jako řadový člen této instituce, už vůbec nevím, kdo za koho kope.

Je smutné, jestli v českém svazu triatlonu opravdu panuji takové poměry. Buďto je to "jen" šlendrián a nekonzistentní postupy, nebo naprosto neskutečná křivárna. Sleduji situaci z povzdálí coby člen redakce časopisu a jako organizátor pohárového závodu, a také jako řadový člen teto instituce, už vůbec nevím, kdo za koho kope.

Mocenské skupiny z minulosti se různě prolínají podle toho, kdo se zrovna s kým pohádá v oddílu nebo organizačním výboru nějaké akce. Tomáš Nohejl a jím založená tradice patrně vadí všem, a aby byla situace ještě přehlednější, odehraje se volba o podpoře organizátora SP na našem území tajně.

Do toho se podivně míchají osobni zájmy členů rozhodujícího orgánu svazu, protože jsou náhodou také jeho smluvními partnery či snad dodavateli. No, a bez ohledu na to, zda byla zrovna v minulosti Aquasportu poskytnuta podpora nebo ne (diky aspoň za to málo), pak to, co požaduje nyní Václav Marek jménem svazu pro novy časopis Triatlon, tedy pomoc s distribuci, tak jsme tušim po čtyři roky chtěli taky, marně. Morální podpory se nám totiž ze strany svazu nedostalo nikdy. Vím, že 30 tisíc nikoho nevytrhne, ale právě tato morální podpora muže byt ještě cennější. Nerad bych, aby si čtenář myslel, ze za vším vidím mezinárodní spiknuti.

Jenom háky hobbíky od pohárových triatlonu neodrazuji, je to i určitá zpupnost cele organizace. Všechno je to jen strašně nepřehledné a neprůhledné. Pánové, pokud je vše v pořádku, v což pevně doufám, pak všem kritikům vyrazíte klacek z ruky naprostou otevřenosti veškerého rozhodováni.

Vždyť není nic horšího, než podezřeni, řeči a zákulisní tahanice. Bez ohledu na osobni motivy jde snad pořád ještě o triatlon, ne?

Hodnocení:
Přečteno 145x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?