Aquatlon v Zell Am See

29.08.2018 -
V rakouském Kaprunu se bohužel jel pouze aquatlon, i tak ale češi zaznamenali pěkné výsledky. Jakub Langhammer ukázal, že má formu a opět zajel "půlku" pod 4 hodiny...

Ironman 70.3, Zell Am See – half distance

Kvůli špatným klimatickým podmínkám byl tento závod na poslední chvíli změněn pouze na aquatlon. V době startu se teplota pohybovala okolo 5st. a cyklistická trať byla místy posetá sněhem. Triatleti tak poměřili síly na téměř 2 km plavání a půlmaratonu.

Nejrychlejšími Čechy byli Jan a Lucie Šnebergerovi, kteří absolvovali svoji premiéru v elitní kategorii. Honza byl 19. a Lucka 11. Oba tak zajeli solidní závod ve velmi nabité konkurenci. Nejkvalitnějšího umístění v AG dosáhli 3. Kateřina Janovká (Ž35), 2. Miroslav Richter (M30), 3. Jan Jakubíček (M35). Druhým nejrychlejším Čechem a nejrychlejším amatérem byl Adam Šimek, který ale závodil ve velmi nabité konkurenci a ve své kategorii (M25) byl až 8. Kvalifikační slot na příští MS Ironman 70.3 v roce 2019 ještě získal svým 5. místem Lukáš Pazdera (M30).

Ironman 70.3, Sunshine Coast – half distace

Tento závod v Austrálii nalákal téměř kompletní australskou špičku ve středním triatlonu. Závod opanoval v těsném souboji Tim Reed, který o pouhých 53 s porazil legendárního Craiga Alexandera. V ženách byl k vidění podobně těsný souboj, když švýcarská hvězda Caroline Steffen porazila druhou Annabel Luxford o 35 vteřin.

S velkou australskou přesilou se skvěle popasoval i český závodník Jakub Langhammer, který v obležení Australanů vybojoval cenné 14. místo, dalším časem pod 4 hodinu potvrdil svojí výbornou formu posledních týdnů.