Ali Brownlee zvítězil na Kanárských ostrovech, Michovský a Richterová si vezou slot z Texasu

24.04.2017 -
Byl to víkend nových traťových rekordů. Na Kanárských ostrovech vítězně Alistair Brownlee a Emma Pallant. V Texasu zvítězil Matt Hanson a Jodie Robertson. Z Čechů byl v Texasu nejrychlejší Tomáš Mika, jeho svěřenec Petr Michovský si navíc veze slot na Havaj.

Challenge Mogan/ Gran Canaria/ half distance

Dvojnásobný olympijský vítěz v triatlonu Alistair Brownlee ukázal, že svůj přechod na dlouhý triatlon zvládá skvěle. Hned na svém prvním závodě ve středním triatlonu dokázal suverénně zvítězit v novém traťovém rekordu, který překonal o více než 10 minut. Druhého Pietera Heemerycka porazil o 8 minut. Třetí skončil další Brit Mark Buckingham.

Muži „PRO“:

1. Alistair Brownlee 4:03:09
  2. Pieter Heemeryck 4:11:23
  3. Mark Buckingham 4:15:36

Britskou nadvládu v závodě Challenge Grand Canaria stvrdila Emma Pallant, která především skvělým během (1:15) porazila druhou Britku Lucy Charles. Třetí skončila úřadující světová šampionka z Havaje Daniela Ryf.

Ženy „PRO“

1. Emma Pallant 4:35:15
  2. Lucy Charles 4:35:21
  3. Daniela Ryf 4:38:35

Jediným Čechem ve výsledcích byl Jan Vodička, který v kategorii 45-49 obsadil 27. místo (6:28:00).

IRONMAN TEXAS

Závod v Texasu ovládl Matt Hanson, který tak posunul svůj vlastní traťový rekord na 7:52:44. Druhý skončil Ronnie Schildknecht před třetím Tylerem Butterfieldem.  V ženách dominovala Jodie Robertson před Michaela Herlbauer a Maja Stage-Nielsen. Nejrychlejším Čechem byl Tomáš Mika, přičemž jeho svěřenec Petr Michovský vybojoval havajský slot v kategorii 40-44let. Mezi českými ženami opět řádila Jana Richterová, která si svým 2. místem v kategorii 35-39 také zajistila jistotu startu na Havaji.

Petr Michovský

Za zmínku stojí i vítězství úřadujícího světového šampiona Jana Frodena na půlce v Sardinii ve skvělém čase 3:47:45.