Mé ambice byly určitě vyšší než DNF po pádu, říká Vendula Frintová

29.09.2015 -
Minulý víkend se v americkém Chicagu konalo finále WTS v olympijském triatlonu. Na start se postavila i naše nejlepší závodnice Vendula Frintová. Bohužel pro ni skončil závod v cyklistické části, kde se dostala do kolize s další závodnicí a kvůli následkům pádu musela odstoupit. Více v rozhovoru

Jak ses připravovala a těšila na vrcholný závod v Chicagu?

Po MČR Táboře jsem odletěla zpět do Pyrenejí, kde jsem absolvovala závěrečnou přípravu před posledními třemi závody WTS. Po WTS Stockholm už šlo hlavně co nejlepší regeneraci a udržovací trénink, neboť WTS Edmonton a WTS Chicago Grand Final následovaly ve 14 denních odstupech.

Triatlonový svátek byl spojen s celým víkendem ve znamení tohoto sportu. Jak jsi vnímala atmosféru v Chicagu?

Atmosféra byla obdobná jako na jiných závodech WTS. Bohužel Amerika má svá vlastní pravidla a tak některé ze závodů utrpěly jejich striktním přístupem a obavám z předpovědi počasí. Závod juniorů se změnil v duatlon, závod žen do 23 let se jel na polovičních sprinterských tratích, náš závod byl přesunut o 4h dopředu. Nutno však podotknout, že organizátoři se s veškerými změnami vypořádali na jedničku, takže samotné soutěže neutrpěly.

Cítil ses na startu připravená na maximum? V jaké umístění jsi doufala?

Vím, že jsem byla dobře připravená, o to více mě mrzí, že jsem to v závodě nemohla ukázat. Ambice byly určitě vyšší než DNF po pádu v cyklistické části.

Co se přesně stalo?

Ve čtvrtém nebo pátém cyklistickém okruhu jsem v jedné ze zatáček brnkla do zadního kola závodnice přede mnou a bohužel to již nedokázala ustát. Cyklistická část byla velice specifická, obsahovala 45 zatáček o 180 stupňů a 63 90ti stupňových v 9ti okruzích, takže vteřinová ztráta koncentrace měla fatální následky.

Způsobil ti tento pád i nějaké zranění a zdravotní komplikace?

Doléčuji svalové zranění lýtka, které bylo po pádu v křeči a znemožnilo mi tak pokračovat. Kromě toho jsem si přivezla jako suvenýr silniční lišej a pohmožděniny.

Se soupeřkami křižujete planetu za triatlonovými souboji a znáte se navzájem velmi dobře. Co říkáš na chicagské medailové podium? Letošní zlatá cesta Jorgensen je z říše fantazie.  Mezi muži se Javier Gomez vepsal do triatlonové historie čtvrtým triumfem v celkovém bodování…

Podium v ženském závodě nepřekvapilo, a pokud se žádná ze závodnic nezraní, nebo se nepřihodí něco nenadálého v průběhu olympijského závodu, dá se i za rok v Riu předpokládat obdobné obsazení stupňů vítězů. Co se týká mužského závodu, je fantastické vidět na stupních dva zástupce mé tréninkové skupiny. Maria a Richarda mám možnost potkávat každý den, vím, jak tvrdě trénují a oba si to zaslouží. Výkon Javiera Gomeze není třeba komentovat, neboť co on dokázal za celou svou kariéru je více než obdivuhodné.  Gwen Jorgensen je v současné době bezkonkurenční a její výkony mluví za vše, netřeba komentovat.

Kde budeš startovat v dalších závodech?

Chystám se na SP Alanya, popř. SP Tongyeong. Poté bude následovat zasloužené volno a dovolená.

Řešila jsi už případné změna v tréninku v přípravě na další sezonu?

Do příští sezóny žádné změny nechystám, příprava ve skupině se mi osvědčila.

Objevíš se zase někdy doma v Čechách?

Pro nejlepší závodníky již sezóna skončila, takže na poslední závody se budu připravovat individuálně v Čechách pod křídly J. Seidla.