Pro Ironman v Los Cabos jsem se rozhodl kvůli tragické události v Ironstars

10.04.2014 -
Pepíno Svoboda absolvoval těžký ironmanský závod v Mexiku a v profi kategorii dokončil za 12:09. S krizemi během závodu se vypořádal díky myšlence podpory týmového kolegy, kterého postihla tragická událost. Více v našem rozhovoru.

Co tě vedlo k tomu vyrazit na Ironman v Los Cabos?

Když jsem se rozhodoval, jestli někam v průběhu jara vyrazím, tak mě na stránkách města Los Cabos zaujala informace, že v Cabos jsou nejhezčí Mexické pláže a hlavě zmínka Night beach party every day…A bylo rozhodnuto. 

Odcestovali jste spolu s Petrem Vabrouškem. Jak proběhlo vyladění? 

Ano ladil jsem. Jelikož jsme domů pořídili piano a příčnou flétnu, tak jsem jen trénoval a ladil. Pokud chcete, mohu Vám zahrát! Jinak kolo od listopadového IM Florida osmkrát, plavání pětkrát a běh jedenáctkrát. Takže makání jako blázen a forma je špičková! 

Jaká byla cesta do Mexika? Co aklimatizace na tropické podnebí? 

Cestování bylo až na pár úsměvných historek celkem v pohodě, i když velmi dlouhé. A pobyt byl v pohodě, tentokráte jsme sice nebydleli s Petrem na jednom pokoji, jelikož bylo před odjezdem pár zmatků s účastníky zájezdu, ale naše odloučení vždy trvalo jen pár okamžiků a tak došlo i na nějaké ty obligátní něžnosti.  A vzhledem k faktu, že jsme po těch letech již sehraná dvojice, vše proběhlo bez poskvrnky. 


Do závodu jsi šel spolu s největšími hvězdami závodu v profi kategorii. Co média? Jak ses cítil na startu? 

Na startu mezi profi závodníky jsem se cítil jako černý kůň závodu (vlastně tedy jako vždy), i když jen se třemi nohami. Na Floridě to bylo horší. Jinak media dělala rozhovor s Petrem a já jsem jejich tlak ustál a zachoval tak soukromí. 

Pojďme k závodu. Jak se plavalo? 

Plavání přes lehké vlny a proudy bylo bezva. Korálové útesy okolo a ryby. Paráda! Jen těch bójek bylo nějak moc a vzhledem k tomu, že se jedna z nich utrhla, tak si všichni profi, kteří neplavali za vodícím kajakem zaplavali. 

Cyklistika? 

Kolo se pro mě stalo doslova očistcem. Nejelo se ani centimetr po rovině a tak jsem se trápil. Vítr a teplota přes 30´C ve stínu (který tam nebyl) jen umocňovala fakt, že zážitky a čas strávený na trati budou úměrné. Na 15. km jsem si zastavil, abych zkontroloval, jestli mi nebrzdí zadní kolo, jelikož jsem si nemohl vysvětlit, že mě předjíždějí i děti na koloběžkách – a světe div se - NEBRZDILO  NIC. 


Maraton? 

Běh už byl jen o tom cupitat, což se mi dařilo a posunul jsem se asi o 80 lidí vpřed. 

Kde tě to nejvíc kouslo a bolelo? Jak jsi krizi překonal?

Po pravdě nejhorší to bylo na kole, ale jelikož jsem se pro tento závod rozhodl po jedné tragické události, která letos zasáhla náš team, tak myšlenka na to, proč jsem sem cestoval, mě z krize vždy vyvedla, a já se smál na svět. 

Jak jsi spokojen s výkonem a výsledkem? 

Jsem spokojen, že jsem přežil, a že jsem připojil další Ironmanskou čárku, kterých je již více než 50. A bylo to opět v nové zemi, takže super. 

Jak jsi vnímal atmosféru závodu? 

Atmosféra byla Maxická. Na občerstvovačce Tequila, Mescal, Corona a k jídlu Buritos pro ty, co se styděli prdět jindy než v závodě. Fandilo se a pařilo až do půlnoci. 

Zůstávali jste v Mexiku ještě po závodě? Podělil by ses o nějaký zážitek? 

Dnes jsme dali s Petrem trip na velryby a tuleně. Bylo to super, i když mě je vždy na lodi blbě. Každopádně IM Mexiko je krásný, ale velmi drsný a těžký závod! 

Kde tě potkáme dál v rámci triatlonových klání? 

Dále mě čekají radosti jako Krušnoman, Czechman, IM Klagenfurt, IM Zurich. Moje oblibená destinace IM Malaysie a pro ty co mě vydrží poslouchat také již tradiční každoroční moderování Moraviamana.


 

Hodnocení:
Přečteno 1192x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové