Mistrem světa v půlce je opět Kienle!!!

8.09.2013 -
Dramatický souboj nabídlo dějiště mistrovství světa Las Vegas. Počasí závodníkům přálo, a tak se diváci mohli těšit ze špičkových výkonů té nejvyšší kvality! Mistry světa jsou Kienle a Melissa Hauschildt . Nejlepším Čechem v Las Vegas je Pavel Paták.

Počasí bylo tentokrát na straně závodníků. Jakoby se Las Vegas loučilo s mistrovstvím pláčem, jakoby chtělo pořadatele klamat, že počasí zde není tak extrémní. Od rána bylo zataženo a vydatně pršelo. Plavecká část se odehrávala tradičně bez povoleného neoprenu a komentátoři psali výstižný příspěvek těsně před závodem. Za ,,normálních´´ okolností by z vody šel první Potts, ale při účasti olympioniků bude na čele pěkná mela. Z vody se vynořil jako první Josh Amberger, který byl následován Pottsem, Lampem, Frodenem, O´Donnellem, Casadeiem, Reedem. Alexander ve vodě ztratil přes minutu na čelo, Kienle dvě minuty. Cyklistická část se rozjela ve svižném tempu. Na čele byl vidět Amerger, Potts či O´Donnell. Ze zadních pozic se ale již řítil Sebastian Kienle! Ten se propracovával na čelo závodu a drtivým tempem, jemu vlastním, nedal soupeřům šanci se s ním alespoň kousek svést.  Na běžeckou část vyrazil, stejně jako minulý rok, s dostatečným náskokem. Na běhu působil velmi svižně a stěně jako minulý rok své tažení dotáhl vítězně až do konce (3:54). Boj o druhé místo se rozpoutal na běžecké části. Na druhém místě se nejprve držel Andy Potts, následně ho vystřídal Jan Frodeno, který ale své postavení neudržel. Skvěle běžící Terenzo Bozzone navázal na své předešlé úspěchy a bral tak druhé místo. Třetí příčka patří po skvělém výkonu na běhu Joe Gamblesovi.

V ženách o zajímavou podívanou nebyla nouze! Překvapením závodu bylo, že medailistka z Olympiády Lisa Norden neudržela tempo v plavecké části s čelem ženského balíku. Nejlepší plavkyní byla Australanka Annabel Luxfort, která se dlouhou dobu držela na čele ženského závodu. Lisa Norden ztratila ve vodě necelé dvě minuty na Annabel. V cyklistické části se karty promíchaly a z druhého depa jako první vybíhala Melissa Hauschildt. Za kterou se na stíhací běh vydaly Luxford, Bezlen, Ryf a Norden. Melissa Hauschildt nasadila ostré běžecké tempo a suverénně ve Vegas zvítězila. Na druhé místo se systematicky propracovala Heather Jackson a třetí příčku brala Annabel Luxford.

České stopy

Nejlepším Čechem v Las Vegas byl Pavel Paták (4:35), který obsadil osmé místo ve své věkové kategorii a celkově bral 138. místo. Plavecká část mu dle očekávání vyšla a měl 4. nejlepší čas v Age-Group. Roman Malivánek  má 155.místo v M40-44 (5:21). Petra Jiránková obsadila 41. místo v AG (5:28). Tomáš Přitasil byl 185 v AG. (5:33). Češka žijící v Americe Hana Sýkorová časem 4:57 byla devátá ve své věkové kategorii.