ČP Jablonec: Francke a Fanturová hodnotí svůj výkon

15.06.2009 -
Po ČP v Jablonci jsme oslovili oba vítěze hlavních kategoriích Lenku Fanturovou a slavného Vencu Franckeho. Jejich exkluzivní odpovědi a dojmy naleznete uvnitř článku.

Když klobásy voněly…

Venco, jistě si naplnil své ambice a před domácím publikem jsi si dosyta užil vítězství?
Se ví, vyšlo to maximálně dle plánu, představ a možná i trochu víc, poniváč jsem byl připraven hlavně na bratrský souboj, což pro mě a jistě i pro bráchu bylo tajně důležitější než vítězství. Zatím to máme mezi sebou jedna jedna, takže remíza ale brácha dělá teď státnice tak spíš trénuje v učebnicích. No a domácí publikum může za to, že jsem vyhrál, páč tam bylo takovejch známejch, že to by prostě nešlo to někde projet. Tlačili mě tak, že jsem nemohl zastavit

 Jak se vyvíjel pro tebe závod od startu do cíle? Co se dělo na špici závodu?
Dohoda zněla jasně, uviset s bráchou v předu v plavání, pak ty co s náma pojedou postupně na kole po odstřídání urvat a dát si bratrský duo na běhu a být strašně slavný. Nicméně po plavání jsme vyjížděli na kolo já a Pavel Paták, ale mě čapli saze tak jsem po druhym kole poodjel, a když jsem viděl že mě bratr nestahuje tak jsem přišlápnul a čekal jestli to vydržim až do depa. Vydržel a náskok ještě zvýšil. Měl jsem přes minutu náskok, takže při běhu jsem se snažil moc nezadýchávat, což se mi teda nedařilo, přemýšlel jsem co udělám za vtipný kousek v cíli, smál jsem se na fandiče, sluníčko svítilo, klobásy voněly, takže jsem si to už pěkně a náležitě užil. A jelikož je tenhle závod poctivý, tak jak má být tak ostatní dění probíhalo také povětšinou individuálně, každej za svý.

Máš nějaký zajímavá zážitek či postřeh ze závodu?
No zážitek mam jako kdybych byl na olympiádě díky neuvěřitelný fanouškovský základně. Jablonec má prostě speciální a unikátní atmosféru, páč triatlonisti dělaj závod pro triatlonisty, což ještě spousta lidí neobjevila a stále převládá strach a nedůvěra v tento závod, což je chyba. A zažitky? Třeba při plavání se dají pozorovat kapři a ne málo

Jaké jsou tvé další závodní plány?
Mistrovství Německa ve Schliersee v neděli a pak si tady objedu zbytek těch našich pohárů a republik, nic velkého, já se tím bavím, takže jezdím na pohodu a kam se mi chce, nedělám si přesný seznam závodů na sezónu. prostě mrknu a buď jedu či ne!


archív


Vítězná Lenka Fanturová

Jak se vyvíjel pro tebe závod od startu do cíle? Co se dělo na špici závodu?
Na startu plavání jsem si stoupla bokem, nechtěla jsem se s nikým mlátit:-) a vyplavala jsem něco málo za Kačkou Lhotouvou - spolu s ní a panem Barešem jsme odjeli kolo celkem v pohodě (jízda v háku byla v Jablonci povolena!!), Jablonecká trať kola byla celkem příjemnou změnou po těch placatých závodech - viz Nymburk, Poděbrady. Do depa jsme s Káčou dorazily společně a na běhu se mi podařilo se odpoutat a běžet souboj pouze s časemm, takže jsem byla celkem spokojená, I když bylo dost horko:-)

Jsi spokojená se svým výkonem?

Až na plavání jsem celkem spokojena.

Jaké jsou tvé další závodní plány?
Ráda bych odjela tolik závodů, co mi achilovky dovolí :-) Po zdravotních peripetiích, které mě provázely dost vytrvale loňskou sezónu a celou zimu, si teď docela závodění užívám.


archív

Hodnocení:
Přečteno 1008x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková