Zadák opět triumfoval na Krušnomanovi!!!

15.05.2011 -
REPORTÁŽ PŘÍMO Z TRATI
Skvělá konkurence se sešla na úvodním závodě FORD CZECHMAN TOUR na dlouhém duatlonu v Krušných horách. V mužích zvítězil způsobem start cíl Karel Zadák. V ženách triumfovala Loubková Ivana.
Před startem se na každém rohu skloňovalo. Porazí Martin Věžník Karla Zadáka, vítěze tří posledních ročníků? Martin absolvoval před týdnem duatlon ze série Powerman v Itálii, skončil na osmém místě a vyzařovala z něj pohoda. Skvěle to shrnul matador Martin Matula. „Kdyby byl závod na rovině Věžník by Zadáka bez problémů  porazil. Je na tom letos skvěle a zlepšil se zejména na kole. Vzhledem k podmínkám a k charakteru trati budou hrát zkušenosti a odolnost pro Karla Zadáka.“

Druhé housle však nechtěli hrát ani Cogan, Wainer, Džalaj, ale i Ladislav Dvořák. Petr Soukup na startu chyběl kvůli studijním povinnostem. Čekal se dramatický souboj.

V 11:00 v areálu Klíny vše vypuklo. První běh situovaný do dvou okruhů v lesích Krušných hor nebyl jednoduchou procházkou a 280 výškových metrů hovořilo za vše. Od startu udával tempo závodu suverénně Karel Zadák a Martin Věžník brzy pochopil, že dnes nebude Zadákovi vyrovnaným soupeřem a zvolnil v tempu.

Zadák byl v prvním depu se značným záskokem a působil čerstvým dojmem. Na druhém místě se v depu ocitl Karol Džalaj a za ním s nepatrným odstupem Wainer , Věžník a Dvořák. Rudolf Cogan po prvním depu ze závodu odstoupil, tělo neposlouchalo podle jeho představ.

Na kole tvrdil muziku Karel Zadák a své soupeře doslova deklasoval. Karol Džalaj se pohybovala na druhém místě a vzdaloval se od Věžníka, Wainera a Dvořáka. Bohužel slovenský závodník musel na 40km cyklistiky odstoupit kvůli defektu. „Měl jsem s sebou bombičku, ale zmrzlé ruce způsobily, že se mi ji nepodařilo správně nasunout na ventilek a bylo po závodě. Ale takový je sport,“ dodal s úsměvem. Na kdyby se ve sportu nehraje, ale Karol Džalaj měl skvěle našlápnuto na druhou pozici.

Uprostřed cyklistiky ukázaly Krušné hory svou sílu. Značně se ochladilo, začaly se z nebe snášet dešťové kapky a ke konci i drobné kroupy. „Bylo to peklo a v některých místech panovala šílená zima,“ shrnul jeden s účastníků. Hlavní ředitel Tomáš Langhammer litoval všechny závodníky a dešťové přeháňky prudkým pohledem odháněl z Krušných hor. Podařilo se mu to a počasí se umodřilo. Ale zpět k čelu k závodu.

Do depa přijel Karel Zadák s pohodlným náskokem a o vítězi bylo rozhodnuto. Jako druhý vybíhal Martin Věžník za ním Ladislav Dvořák a Jan Wainer a s mírným odstupem Lukáš Slatinský. Všichni bojovali se značnou zimou a první běžecké metry byly ve stylu „Hurvínka“. Zmrzlé nohy a chodidla prověřili morálku všech závodníků dokonale.
Ladislav Dvořák začal postupně přibližovat k Martinu Věžníkovi, který procházel značnou krizí. V polovině běhu se brněnský závodník prodral na druhou pozici a Věžník nedokázal zareagovat.

3:11:54 ukázala časomíra, když Karel Zadák probíhal cílem. 13 minut za ním překvapivě Ladislav Dvořák a na bronzové příčce doběhl Martin Věžník. Jako čtvrtý dokončil Jan Wainer a na páté pozici finišoval Lukáš Slatinský.

V ženách triumfovala Loubková Ivana časem 3:59:23. Jako druhá skončila reprezentantka v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová a třetí Potůčková Eva za svobodna Nováková.

A jak viděl závod samotný ředitel závodu? „Trochu mě mrzí účast. Po loňských výtkách závodníků jsem vyhověl a zkrátil cyklickou trať. Navíc jsem zrušil výběh na sjezdovku v prvním běhu a čekal jsem mírně zvýšený zájem o závod, ale hold takový je život, ale od dalšího ročníku mě to neodradí. Rád bych touto cestou poděkoval zázemí penzionu na Klínech a všem z 60-ti lidí, který se organizačně podíleli na chodu závodu. Bez nich by Krušnoman nebylo Krušnomanem,“ shrnul a v zápětí dodal. „Smekám před všemi, kdo dneska v tomto chladném a drsném počasí dokončili.“ 

VÝSLEDKY ZDE

 
tradiční výběh sjezdovky
Karel Zadák bude v Česku závodit za Ekol tým


Jan Wainer


Martin Věžník


Zadák si běží pro čtvrté vítězství


Nejlepší ženy


Vítěz obdržel pravý krušnohorský sníh

Hodnocení:
Přečteno 1676x

Komentáře

czechman tour Reagovat
dobre ty Reagovat
nízká účast Reagovat
Re: nízká účast Reagovat
Re: nízká účast Reagovat
Re: nízká účast Reagovat
Hmmm.. Reagovat
Re: Hmmm.. Reagovat
Re: Re: Hmmm.. Reagovat
to je sila. Reagovat
Re: to je sila. Reagovat
Re: Re: to je sila. Reagovat
Re: Re: Re: to je sila. Reagovat
Re: Re: Re: Re: to je sila. Reagovat
Krušnoman Reagovat
Re: Krušnoman Reagovat
Re: Re: Krušnoman Reagovat
Ekol nebo Triexpert Reagovat
Re: Ekol nebo Triexpert Reagovat
... za rok na Krušnomanu.... Reagovat
Re: ... za rok na Krušnomanu.... Reagovat
Re: ... za rok na Krušnomanu.... Reagovat
Zaujimave Reagovat
Re: Zaujimave Reagovat
Re: Zaujimave Reagovat
Re: Re: Zaujimave Reagovat
Pochvala Reagovat
Fotogalerie ze závodu Reagovat
Fotky ze závodu Reagovat
Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
Re: Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
Re: Re: Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
Re: Re: Re: Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka