Dak Fekl je řádně nažhaven na MČR duatlonu v Dobřanech

17.04.2008 -
V Neděle 27.dubna 2008 se v Dobřanech již po čtvrté uskuteční duatlon na tratích 6,8km – 28km – 3,4km. Hlavním favorit je pořadatel i závodník v jedné osobě Dan Fekl. Ten vloni kvůli zranění závod nedokončil. Jakou má letos formu?
„Letos se soustředím více na běh!! Kolo mě pořád baví, ale práce mám hodně, tak šlapu jen na spinningu.Sám jsem zvědavý co letos předvedu. Na běhu se cítím docela dobře a co se týče kola, tak jsem fakt zvědav.Venku mám najeto 110km!,“ říkal ještě před týdnem Dan Fekl.

Duatlonské tratě budou indentické jako v roce 2006 , prohlédnout si je můžete zde . V roce 2007, kdy trať kola vedla přes celé náměstí po dlažebních kostkách a přes kruhový objezd, byla v kombinaci s deštěm doslova hazard a pár závodníků poznalo tvrdost asfaltu. „Bylo to z důvodu, že jedna ulice byla rozkopaná a nezbývalo než ji trochu pozměnit. Letos je již vše v naprostém pořádku,“ vysvětluje.

Na startu můžeme očekávat souboj na ostří nože. Aspiranti na titul Mistra ČR jsou tradičně Fekl a Kubíček. Do bojů bude chtít promluvit i Karel Zadák, který by se rád podíval na ME. O čelní příčky bude usilovat i Tomáš Servít nebo překvapí někdo z triatlonistů z české špičky???

Na startu se určitě neobjeví klenot českého triatlonu nejcennější - Filip Ospalý. „S Filipem jsem mluvil a závod mu nezapadá do přípravy, tak se omluvil. Já jen doufám, že když se zas jede celý pohár, přijede kompletní česká špička!!!,“ přeje si Fekl.

Na běhu bude chtít hlavní pořadatel soupeře doslova usmažit. Je na tom opět prvotřídně, což jen potvrzují výsledky. „Běžel jsme již v Brně běh Lužánkami ( 8km 24:06 ). Hned druhý den Rožmitál 10km 31:50. Předminulý víkend jsem běžel MČR v krosu, kde jsem byl šestý a před týdnem v Mikulčicích fakt unaven za 31:24,“ prozrazuje a tento víkend ho čeká navíc půlmaraton v Pardubicích.

Přihlásit se na MČR v duatlonu můžete zde


archív


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Duatlonisté na start, začíná Český pohár
Přečteno 722x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.