Za bruslením do Vídně

15.03.2011 -
Nová sezona se blíží, vy se sice těšíte, ale máte projeté už snad všechny stezky v nejbližším okolí. Vyražte do Vídně, která toho nabízí opravdu hodně. Vídeň je v posledních letech učiněným rájem pro fanoušky inline bruslení. Toto město je pro bruslaře jako stvořené, je vhodné pro sportovce všech úrovní. Můžete se projet 4,5 km dlouhou alejí u Pratru nebo si užít 21 km na Dunajském ostrově. Od května do října je každý pátek rozsvícen Heldenplatz až do pozdních hodin – noční bruslení je neopakovatelný zážitek!
 
Dunajský ostrov
Ostrov, jenž vznikl regulací Dunaje, je mezi evropskými bruslaři oblíbeným cílem. Místní stezky, které mají dokonalý povrch a měří pětatřicet kilometrů, vedou lužními lesy a místy nabízejí nádherný výhled na panorama Vídně. Z ostrova se dostanete přímo do historického centra rakouské metropole po pětikilometrovém okruhu, který vede i zábavním centrem Prater. Chodníky jsou dostatečně široké a je jich zde tak mnoho, že vám nebude vůbec vadit, že se po nich prohánějí kromě bruslařů i cyklisté, běžci či chodci. Ve slepém rameni Dunaje se dá koupat, na nábřežích je mnoho kavárniček, barů, restaurací a dalších občerstvoven. V noci se tyto podniky promění v řadů blikajících a hřmících diskoték. Na Donauisel se dá dostat několika způsoby. Například metrem U1 do stanice Donauinsel (pozor, v metru se nesmí jezdit na bruslích). Na ostrov se dá také přijet na bruslích po některé z cyklostezek. Jedna z těchto stezek například propojuje Donauinsel s Prátrem.
 
Donauinsel - pohled na UNO-City
Dunajská cyklostezka
Komu by byl ostrov příliš těsný, může se z něj vydat po tzv. "Dunajské cyklostezce" na východ směrem na Bratislavu nebo na západ směrem na Tulln a Linz (ale tak daleko nejezděte, budou vás bolet nohy :-). Pozor, na levém břehu slepého ramene je několikakilometrová nuda pláž, takže před vjezdem na toto území je slušností ponechat si jen chrániče a přilbu.
 
Dunajská cyklostezka

Prater
Zde můžete jezdit rekreační nebo rychlostní bruslení, ale asfalt není úplně hladký. Asi 1 km od stanice metra Praterstern naleznete vpravo od cesty skate park s mini rampou, street spinem, fun boxem a několika jump-rampami. Je tu dost skateboardistů a mladých inline bruslařů. Pro bezpečnou jízdu budete potřebovat dobré chrániče, protože povrch ramp je jako smirkový papír.

Bruslení v Prátru
 
Centrum
Bruslení dolů pro Kärntnerstraße je dost zábavné, ale dejte si pozor na chodce. Také v mnoha alejích je bruslení nádherné. Pokud chcete předvádět před stovkami turistů, jak skáčete přes lavičky a děláte street triky, měli byste bruslit před Stephansdomem. Pokud jezdíte v centru v noci, můžete také navštívit hospody v Bermudadreieck poblíž Schwedenplatzu. Pokud dáváte přednost hladkému povrchu pro street triky, správná volba je Heldenplatz. Do centra se dostanete několika způsoby - metrem U1, U3 na Stephansplatz nebo U1, U4 na Schwedenplatz.
 
Noční bruslení
Pokud budete ve Vídni v pátek večer, můžete se zúčastnit pravidelného večerního masového bruslení centrem města. Ve Vídni se jezdí na 15 – 20 km okruhu, start jízdy je v 22.00 z Heldenplatzu. Stovky bruslařů a cyklistů projíždějí noční ozářenou Vídní za doprovodu policie a pořadatelů. K pohodové jízdě vyhrává muzika z doprovodných vozidel.
 
Bezpečnost
Kvůli relativně vysoké pravděpodobnosti pádu na bruslích je doporučeno používat kompletní sadu chráničů, a pořídit si kvalitní cestovní připojištění léčebných výloh. V Rakousku je dovoleno jezdit na bruslích jen po chodnících, pěších zónách a cyklostezkách. A na těchto vyhrazených místech se musíte k ostatním chovat maximálně ohleduplně. Například na silnici v žádném případě NESMÍTE!!! Rakušané si na přestupky „potrpí“, takže zaplatíte nemalou pokutu.
 
Článek převzat ze:
http://www.inline-online.cz/taxonomy/term/32
http://www.inline-online.cz/node/302
 
Hodnocení:
Přečteno 2268x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen