Legendárního triatlonistu Vabrouška čeká slavný IRONMAN na Havaji. „Chci překonat své maximum,“ říká před závodem

5.10.2011 -
V sobotu 8. října se na Havaji uskuteční již 33. ročník havajského Ironmana. V Mecce triatlonu se v nabitém startovním poli představí i Petr Vabroušek, ikona tohoto komplexního sportu složeného z plavání, jízdy na kole a běhu. Český závodník se havajského klání zúčastní potřinácté v řadě.

Tím, čím je dostihový závod v Liverpoolu pro fanoušky jezdectví, je Ironman na Havaji pro triatlonisty. Svátkem i vrcholem sezony. Na havajských ostrovech  v Tichém oceánu triatlonisté z celého světa zdolávají už od roku 1978 tratě v celkové délce 226 kilometrů. Z toho 3,8 kilomteru tvoří plavání, 180 kilometrů jízda na kole a závod končí maratonem, tedy během dlouhým více než 42 kilometrů.


 Osmatřicetiletý český profesionál Petr Vabroušek, který se letos stal podruhé otcem, patří ve světě triatlonu k legendám a letošní Ironman na Havaji pro něj bude již třináctým v řadě. Zkušený závodník věří, že se mu podaří překonat nejlepší výsledek, kterým zatím je 19.místo z roku 2002.

 „Svůj třináctý start na Havaji v řadě bych rád proměnil v další vylepšení svého dosavadního maxima, kterým je 19. místo. Doufám, že letos pověstný havajský vichr Mumuku roztrhá skupiny vepředu a já tak budu mít šanci splnit svůj cíl,“ říká Vabroušek, který letos v květnu překročil magickou hranici sta zvládnutých Ironmanů.

 Závodníci absolvují plavání v moři, které má v tomto období kolem 27 stupňů. Plave se tedy bez neoprenů a necelé čtyři kilometry jsou zpravidla doprovázeny velkými a silnými vlnami. Trať kola je plná mírných kopců, na kterých musí triatlonisté bojovat se silným větrem, dále s vedrem v oblasti lávových polí a s velkou vlhkostí u moře. Závěrečný běžecký maraton je zpočátku rovina, ale později přicházejí na řadu kopce v lávových polích, vysoké teploty a žádný stín v dohledu.

Victoria - Production

Hodnocení:
Přečteno 2155x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen