Český pohár v zimním triatlonu Vimperk

3.03.2008 -
Závěreční závod Českého poháru v zimním triatlonu 2008 proběhl v neděli ve Vimperku. Vítězi se po zásluze stali Šárka Grabmüllerová a Pavel Jindra. Na pořadí v premiéře Českého poháru v zimního triatlonu závod neměl vliv. Po dvou výhrách na Lipně a Jablonci nad Nisou se s předstihem vítězi stali Tomáš Doležal a Šárka Grabmülerová.
Závod byl velkým oříškem i pro pořadatele. Sníh chybí v celé Evropě a nejinak tomu bylo i ve Vimperku. Původní, téměř dvoukilometrový okruh, se nakonec „smrsknul“ až na pouhých 700 m. Následný boj s větrem, který vám bere dech a také depo a vlastně úplně všechno, co postavíte vám slušně zkomplikuje život. A když vám na trať padne ještě pár stromů, tak přijdete i o poslední zbytky iluzí o smyslu vašeho počínání. I s ohledem na skutečně pekelné podmínky, došlo k úpravě tratí a délky závodu na konečných 4 km běhu, 8 km kola a 4,7 km na lyžích.

Již úvodní běh notně roztrhal startovní pole. Od prvních metrů měl vývoj závodu pod kontrolou Pavel Jindra. V běhu mu sice více než zdatně sekundoval domácí junior Jakub Novák, ale na kole jeho tempu přece jenom nestačil. Překvapivě ztrácel Tomáš Doležal a na kolo vyjížděl s téměř půl minutovou ztrátou. I na kole nikdo tempu Pavla Jindry nestačil a ten zvětšoval svůj náskok před reprezentačním kolegou Tomášem Doležalem. Jakuba Nováka na třetím místě vystřídal výborně jedoucí Honza Novota. Ve 3. okruhu na kole ale Pavel Jindra upadl a jeho náskok se rázem ztenčil na polovinu. Toho využil i Tomáš a na lyže už šel téměř v kontaktu s Pavlem. Po prvním stoupání byli oba dokonce v závěsu, ale pak už vzal režii závodu do svých rukou opět Pavel Jindra a i díky výborně jedoucím lyžím si dojel pro vítězství. Druhý v cíli byl Tomáš Doležal, třetí místo před Jakubem Novákem uhájil Honza Novota.

V závodě žen od prvních metrů udávala tempo Ivana Loubková, před Šárkou Grabmüllerovou a Katkou Loubkovou. Jejich odstupy po běhu byly vteřinové a tak se vše mělo rozhodnout až v dalších částech závodu. Na kole se toho však dlouho příliš nezměnilo. Vedla Ivana Loubková o pár vteřin před Šárkou Grabmüllerovou, ztrácet začala Katka Loubková. Do cíle kola sice Ivana svůj náskok, i díky pádu Šárky zvětšila, ale hodně nepovedeným depem svůj náskok trestuhodně prohospodařila a na lyže už vyjížděla na druhém místě. Na lyžích Šárka Grabmüllerová nedala Katce nejmenší šanci a dojela pro vítězství i ve třetím pohárovém závodě. Druhé místo uhájila Ivana Loubková před svou sestrou Katkou.

Zimní triatlonisté zakončí svou sezónu na nejstarším závodě v zimním triatlonu v italském Malsu. Tamní závod Evropského poháru má v této sezóně nezvyklou důležitost a tudíž i pravděpodobně nebývalou konkurenci. Bude se rozhodovat o vítězce světového poháru v zimním triatlonu mezi Němkami Mutscheller a Kullman a také o třetím místě v mužích mezi Pavlem Jindrou a Rakušanem Planitzerem. Již jistým vítězem v mužích je Švéd Svanebo před Rakušanem Bauerem. V ženách skončí třetí Rakušanka Wasle před čtvrtou Šárkou Grabmüllerovou.

Hodnocení:
Přečteno 804x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?