Zimní triatlonisté excelovali na Novém Zélandu

19.08.2007 -
Zatímco triatlonová sezóna míří nezadržitelně ke svému letošnímu domácímu vrcholu v Karlových Varech a světovému v Hamburku, zimní triatlonisté v předstihu zahájili svůj světový pohár 2008 na jižní polokouli.
Tam se na jižním z novozélandských ostrovů nedaleko Queenstownu, v zimním středisku Snow Farm konal na tratích 5 km běhu 12 km MTB a 10 km běhu na lyžích první závod světového poháru 2008 v zimním triatlonu. Z našich reprezentantů, do těchto stále ještě poněkud exotických destinací, vyrazili Pavel Jindra a Šárka Grabmülerová.

Po náročné cestě na místo závodu a peripetiích se zavazadly se zdálo, že v sobotu ráno nebude už nic nebude bránit startu. Bohužel příroda si trochu postavila hlavu a ranních 40 cm nového sněhu a vítr o síle 90 km/h přinutili pořadatele k nezvyklému kroku v podobě odložení startu závodu o 24 hodin. Druhý den ráno se sice vyjasnilo a uklidnil vítr, ale dalších půl metru nového sněhu pořadatelům hodně zamotalo hlavu a po zralé úvaze byli nuceni zkrátit na polovinu délku cyklistické části závodu.

Naše reprezentační duo se před startem nečekaně rozrostlo o dalšího o dalšího Čecha, když se na start také postavil xterák Honza Matějec.

Od prvních metrů bylo jasné, že naši reprezentanti budou patřit k favoritům. Pavel Jindra trochu překvapivě už v běhu začal utíkat svým soupeřům a na kolo nasedal před Kanaďanem McKeeverem a domácím Ussherem. Překvapivě ztrácel loňský vítěz domácí Nat Anglem. Úlohu favoritky plnila i Šárka Grabmüllerová a i ona na kolo nasedala na vedoucí pozici před domácí Elinou Ussher. Rozhodnutí padlo na kole. Oba naši reprezentanti zúročili zkušenosti s jízdou na velmi měkkém povrchu a své soupeře, i na zkrácené trati, doslova deklasovali a do lyžařské časti si přivezli luxusní, téměř tři minutový náskok. Na lyžích už se nic významného neudálo a oba už jen kontrolovali své vítězství.

Na solidním 7. místě skončil Honza Matějec, když i jemu dělala největší problém jízda na kole.

Světový pohár se z Nového Zélandu přesune do Argentiny, kde se 25. srpna a 1. září konají další dva závody světového poháru. Z našich reprezentantů tam zamíří pouze Šárka Grabmüllerová, když bude obhajovat svá loňská vítězství.

Výsledky:
Muži:
1. Pavel Jindra CZE 1:05:17
2. Robin McKeever CAN 1:08:09
3. Nat Anglem NZL 1:10:30

Ženy:
1. Šárka Grabmüllerová CZE 1:20:55
2. Elina Ussher NZL 1:23:40
3. Emma Meyer NZL 2:07:50


česká výprava na Novém Zélandu


archív


archív, Jindra Pavel

Hodnocení:
Přečteno 410x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková
16.9.21Potvrdil jsem si, že moje výkonnost stále stoupá, říká Tomáš Řenč po MS v dlouhém triatlonu
7.9.21Mám teď motivaci to nezabalit a trénovat dál, říká vítěz Pilmana
2.9.21Je super být mezi lidmi, co jsou stejní blázni, říká Jiří Prášek
1.9.21Česká a švýcarská radost zn.: Giagathlon. A co bude dál?
26.8.21Boj na dvou frontách: pojede se o tituly ve sprintu i ve středním triatlonu
24.8.21Při finálovém závodě Mistrovství světa se čeští triatlonisté pohybovali kolem 30.místa