Vítězi Kněžického triatlonu Málek a Veselá

9.07.2014 -
60 závodníků se v neteplém počasí postavilo na start dalšího závodu na Vysočině, který probíhá každý rok u zámečku v obci Kněžice.
Zakázané neoprény, příjemné prostředí zámečku a obce, členité kolo i závěrečný náročný výběh do cíle. To jsou hlavní znaky tradičního závodu v Kněžicích, které se nacházejí nedaleko Jihlavy. Jako tréninkový závod se ho účastní řada dobrých závodníků, dříve například Klement, Vykoukalová - Křivánková, Kozmon, Kučera, Nedělka, Rymeš nebo Hotař.

V letošním roce kdy nám počasí zatím dává najevo, že slunečno bude spíše až v září se na start i tak postavilo velké množství závodníků ať již závodních i amatérských.

Plavecká část probíhá v místním rybníku, délka plavecké části je 400 metrů a voda bývá vetšinou zakalená a chladnější. Po plavecké části všichni závodníci přebíhají silnici k zámečku. V této části závodu se nejvíce dařilo Pavlu Hotařovi z Jihlavy a Vladimíru Pospíchalovi z Brna, kousek za nimi doplaval Martin Man, půl minuty za vedoucí trojicí se vytvořila silná stíhací skupina Dočekal, Navrátil, Křivánek, Málek, Nedělka. Jako dvanáctá celkově vylézala z vody Petra Vašalovská vedoucí žena.

Cyklistická členitá trať je tvořena dvěma okruhy kdy první část okruhu cca 3 km jsou do kopce a v druhé části se střídají výjezdy a sjezdy.  Její délka je 26 km. V prvním okruhu se na čele vytvořila silná vedoucí skupinka, před kterou jel vedoucí Pospíchal. V druhém depu tak bylo pořadí Pospíchal po půl minutě následovali Nedělka, Křivánek a zbytek 7 členné skupiny. Mezi ženami byla ve vedení stále suverénní Vašalovská, dvě minuty před Veselou a Brabcovou, která již měla ztrátu pěti minut. Nejrychlejšími časy při cyklistice se prezentovali Martin Buček, Jan Vyskočil a Lukáš Nedělka.

Běžecký úsek kněžického triatlonu vede do chatové osady Pohádka a zpět, závodníci uběhnou 4,8 km a před cílem je čeká 300 metrů dlouhý prudký výběh, ve kterém většinou při teplém počasí místní obyvatelé kropí závodníky sprchou :-), Ze skupiny pronásledovatelů vypálil velmi rychle Michal Málek, který zvítězil i v loňském roce v nejrychlejším běžeckém rekordu tratě 14:24, v letošním roce nejrychlejší čas zaběhl také 14:39 předběhl i vedoucího Pospíchala a doběhl si zaslouženě pro vítězství, Pospíchala při návratu z otočky předběhl ještě Pepa Křivánek, účastník závodů série IRONMAN, který nakonec doběhl druhý. Pospíchal po náskoku z kola doběhl třetí, před pronásledovateli ze skupiny Hotařem a Manem. Mezi ženami velmi rychlým během dohnala vedoucí Vašalovskou Petra Veselá, která v závodě zvítězila, třetí doběhla Milada Brabcová. Nejrychlejšími běžci byli Málek, Křivánek a Tichý, který dokončil na 16. místě.

Závodníky během cyklistické části zastihla větší přeháňka, ale i přesto všichni v pořádku dokončili a i na mokrém běhu zaběhli velmi rychlé časy.