Lukáš Slatinský zvítězil v Moravských Budějovicích

25.06.2014 -
Dalším závodem Krajského poháru na Vysočině, byl závod v Moravských Budějovicích. Na start se postavilo 36 dětí a 47 závodníků v dospělých kategoriích.
Tradiční závod na Vysočině opět po roce za celkem v současné době příjemného počasí přivítal sice menší počet závodníků, ale velké množství dětí, které jsou mimo jiné výsledkem snažení "Tréninkových skupin", které by měli přivést znovu naši mládež k pohybu a sportu.

Na start se proto postavili mladí závodníci ročníků 2006 až 1999 tj. ve věku 8 - 15 let, kteří soupeřili mezi sebou. Mezi vítěze se tak zapsali. Natálie Roušová, Richard Stloukal, Lucie Kučerová, Jan Trutna, Radka Březnová, o kterých třeba v budoucnu můžeme ještě slyšet.

V hlavním závodě se na start postavil náš dlouholetý redaktor a úspěšný závodník na dlouhých tratích Lukáš Slatinský, mezi jeho soupeře patřili také mladí závodníci TJ Spartak Třebíč a EKOL Teamu Brno, žen přišlo na start méně a mezi papírové favoritky patřila Veronika Floriánová.

Specialitou tohoto závodu je průběh plavecké části v bazénu. Po této části se do čela hlavního závodu dostali Jan Dokulil (9:46), Lukáš Slatinský (9:56) a Lukáš Hirt (10:06). Mezi ženami vede Jana Koubková (13:13) před Petrou Vašalovskou (13:27) a Veronikou Floriánovou (13:54). Plavecká část měla 700 metrů.

Cyklistická část měla 24 km a během ní se nejrychlejším časem dne ujímá vedení Lukáš Slatinský s téměř minutovým náskokem před dvojicí Lukáš Hirt a Jan Dokulil, jako čtvrtý dojíždí pak Jan Kučera. V kategorii žen do cíle dorazila trojice Koubková, Floriánová, Vašalovská.

Běžecká závěrečná část dlouhá 4 800 metrů, kterou bezpečně ovládl Lukáš Slatinský rozhodla o dalších místech na stupních vítězů a za vítězným Slatinským doběhl Lukáš Hirt a třetí domácí Jan Kučera. Mezi devíti ženami a dorostenkami zvítězila a první do cíle doběhla Veronika Floriánová před Petrou Vašalovskou a třetí skvěle běžící Petrou Veselou.

Dobré zázemí, výborné zkušenosti s dětskými závody a mládeží přivítá účastníky znovu za rok.

Výsledky ZDE

Pár fotografií ze závodů mládeže:Hodnocení:
Přečteno 921x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně