Český olympijský „Embrum“ již o víkendu!

28.08.2006 -
Triatlonová sezona 2006 pomalu končí a mnoho z vás přemýšlí, kde jí zakončí. V Litvínově se 2.září uskuteční 5.ročník Krušnoman Olympic Triathlon 2006, který je mezi závodníky spíše známý jako český olympijský „Embrum“.
Pořadatelé Krušnomana – K3-atlon team Litvínov – pro vás připravili triatlon, který vás donutí si sáhnout až na samé dno psychických i fyzických sil.

Plavání jako jediné je po rovině. Plave se ve 4 okruzích v litvínovském opramu, který je známý svojí průzračně čistou vodou. Po plavecké části triatlonu na vás v Litvínově, resp. v Krušných horách čekají „malá i velká překvapení“. Tím prvním je výjezd na Dlouhou Louku (z 250 m.n.m. vystoupáte do 900 m.n.m.) – to vše za prvních 8 km cyklistické části. Druhé překvapení, které na vás čeká jsou panoramata J, která berou dech. V loni o tento pohled byli závodníci ochuzeni, protože se prodírali mlhou, která měla „propustnost“ sotva pár metrů. Krušné hory jsou opravdu někdy krušné a nikomu nic nedají zadarmo. Na samotný závěr cyklistické části na vás čeká 10-ti km sjezd z Klínů do Litvínova.
Běh samotný je situován ve 3 okruzích po 3,3 km. Podklad běžecké části je z 80-ti % přírodní, zbytek asfalt. Po protnutí cílové pásky na vás čekají sprchy s teplou vodou a otevřený bar s ochotným personálem. Co víc si triatlonista může přát … :-)
 
Ale všechno jinak….
Krušnoman olympic triathlon BUDE. Ale bude mít jednu změnu. Z důvodu totálního překopání silnice z Dlouhé Louky na Fláje bude trať cyklistické časovky změněna. Délka bude zachována a o celkové převýšení (805 výškových metrů) závodníci nebudou ochuzeni. Podrobná mapka nové trati je na oddílovém webu www.krusnoman.cz. Pro ty, co to kdy jeli je cyklistika proti směru Krušnomana olympic 2005, 2004, 2003 až na Fláje a tam budete pokračovat do obce Český Jiřetín. Zde bude otočka a tu samou trasu pojedete nazpět. Cyklistická trať je to pěkná – o panoramata nepřijdete :-)

Tomáš Langhammer
 

trať cyklistiky


pořadatelé...


Krušnoman nic nezastaví...

Hodnocení:
Přečteno 334x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně