Amatérský triatlon úspěšně proběhl

8.08.2006 -
V sobotu 5.srpna 2006 se na přírodním koupališti Konopáč u Heřmanova Městce konal již tradičně šestý ročník Amatérského triatlonu. Zahájení závodu se ujal starosta Heřmanova Městce pan Václav Dostál a dle regulí závodu zahájil závod žen s dvouminutovým náskokem před muži.

Prvním závodníkem který opustil dvacetistupňovou vodu a vydal se z depa na cyklistickou trať byl Aleš Preiszler (1987) z Prahy. Směs motivace a mladické nerozvážnosti při sjezdu obávané serpentiny způsobila po jeho jezdecké chybě na mokré vozovce srážku s Romanem Petruchem z Liberce stoupajícím v protisměru. Zatímco Aleš skončil pouze otřesen a odřen tak Romanovo zranění si vyžádá následnou operaci zlomeného zápěstí v liberecké nemocnici. Tímto Romanovi do Liberce přejeme rychlé uzdravení bez trvalých následků.

Závod žen se stabilně vyvíjel v pořadí Alena Ryznerová (Srch), Dáša Bílová (Pardubice) a Veronika Pavlů (Praha) a nakonec v této podobě i skončil.

V mužích po cyklistice vedl Pavel Petr (Pardubice) před loňským vítězem Petrem Klicperou (Neratovice) a Janem Jakubíčkem z Prahy. V běhu se však ani zde změna nekonala a tak i po letošním ročníku platí že žádný muž tento závod nedokázal vyhrát dvakrát.

Kromě cen vítězům byly uděleny poprvé v historii závodu dvě ceny fair-ply a to Radovanu Janoutovi a Miroslavu Uhlířovi za pomoc zraněným závodníkům. Nutno však podotknout, že i závodníci v čelní cyklistické skupině ztratili poměrně dost času při hlášení nehody pořadatelům, za což jim patří dík…

Dan Kus
Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Amaterský triatlon
Přečteno 779x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně