Amatérský triatlon úspěšně proběhl

8.08.2006 -
V sobotu 5.srpna 2006 se na přírodním koupališti Konopáč u Heřmanova Městce konal již tradičně šestý ročník Amatérského triatlonu. Zahájení závodu se ujal starosta Heřmanova Městce pan Václav Dostál a dle regulí závodu zahájil závod žen s dvouminutovým náskokem před muži.

Prvním závodníkem který opustil dvacetistupňovou vodu a vydal se z depa na cyklistickou trať byl Aleš Preiszler (1987) z Prahy. Směs motivace a mladické nerozvážnosti při sjezdu obávané serpentiny způsobila po jeho jezdecké chybě na mokré vozovce srážku s Romanem Petruchem z Liberce stoupajícím v protisměru. Zatímco Aleš skončil pouze otřesen a odřen tak Romanovo zranění si vyžádá následnou operaci zlomeného zápěstí v liberecké nemocnici. Tímto Romanovi do Liberce přejeme rychlé uzdravení bez trvalých následků.

Závod žen se stabilně vyvíjel v pořadí Alena Ryznerová (Srch), Dáša Bílová (Pardubice) a Veronika Pavlů (Praha) a nakonec v této podobě i skončil.

V mužích po cyklistice vedl Pavel Petr (Pardubice) před loňským vítězem Petrem Klicperou (Neratovice) a Janem Jakubíčkem z Prahy. V běhu se však ani zde změna nekonala a tak i po letošním ročníku platí že žádný muž tento závod nedokázal vyhrát dvakrát.

Kromě cen vítězům byly uděleny poprvé v historii závodu dvě ceny fair-ply a to Radovanu Janoutovi a Miroslavu Uhlířovi za pomoc zraněným závodníkům. Nutno však podotknout, že i závodníci v čelní cyklistické skupině ztratili poměrně dost času při hlášení nehody pořadatelům, za což jim patří dík…