Fast Women Triathlon

28.12.2004 -
Je tomu takřka rok co trojlístek českých triatlonistek ( Macel, Zelenková, Jiroušková) přijal pozvání na prestižní triatlonsprint-sérii, která se koná každoročně v Brazílii – konkrétně v přímořském letovisku Santos nedaleko Sao Paula. Ani letos nezústalo pozvání ležet ladem a tak dnes tj. 28.12. nabere směr přes Londýn do Sao Paula trojice Lucie Zelenková, Anna Šupinová a Radka Vodičková. (Zbyšek Zeman)
Je tomu takřka rok co trojlístek českých triatlonistek ( Macel, Zelenková, Jiroušková) přijal pozvání na prestižní triatlonsprint-sérii, která se koná každoročně v Brazílii – konkrétně v přímořském letovisku Santos nedaleko Sao Paula.
Ani letos nezústalo pozvání ležet ladem a tak dnes  tj. 28.12. nabere směr přes Londýn do  Sao Paula trojice Lucie Zelenková, Anna Šupinová a Radka Vodičková. Čeká na ně nejen brazilské léto s vysokými teplotami, ale i netradiční vzdálenosti a pojetí triatlonu. Jediná, která již měla možnost okusit tento závod – Lucie Zelenková k tomu dodává :
 ,,Závod sám o sobě je skvělou propagací triatlonu v tom nejlepším světle. Závodní míry tohoto podniku  jsou 250 – 4,4 – 1,4 v pořadí tak jak je i u nás obvyklé. Vše dohromady ovšem 3x! vždy s 20-ti minutovou pauzou mezi jednotlivými závody. Atmosféra, přímý televizní přenos brazilskou televizí ( 11 miliónů diváků u televizních obrazovek!!), divácká kulisa a i letos startovní pole, které se jen hemží zvučnými jmény dává tomuto podniku patřičný lesk.“
Letos jako loni startuje 6 tříčlenných ženských týmů ( Kanada, Brazílie, USA, Japonsko, Jižní Afrika a trojice českých triatlonistek ). Z největších hvězd je jistě vhodné připomenout brazilky  Carlu Moreno a Sandru Soldán ( C.M. již vítězka závodů SP v triatlonu např. Mazatlán Mexico 2004 aj.), kanaďanky Jill Savage a Carol Montgomery ( také mnohonásobné vítězky závodů SP, pátá z letošního MS japonka Machiko Nakanishi, Lucie Zelenková ( 9. ME 2004) a další.
  Závod sám o sobě je závodem týmů, kde o celkovém pořadí rozhoduje umístění všech členek týmu v jednotlivých závodech. V rámci závodů týmů je hodnocen i závod jednotlivců. Letošní omlazený a o poznání dravější tým českých triatlonistek, by chtěl navázat na loňské pěkné 4.místo v týmech. Vzhledem k termínu závodu ( 02.01. 2005 ), se pro naše závodnice otvírá i nová milá povinnost – přivítat Silvestra a příchod Nového Roku na slunných plážích pro nás stále exotické Brazílie.

 Čtenáře zdraví   Mgr. Zbyšek  Zeman

Hodnocení:
Přečteno 88x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera
8.5.23Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.