Seearsová a Atkinson vítězně

18.02.2004 -
Australská juniorská senzace Maxine Seearsová ukázala oprávněnost své nominace do olympijského týmu pro nadcházející olympiádu v Aténách. Seearsová vyhrála finálový závod triatlonového seriálu závodů Accenture a tím sebrala celkové prvenství kolegyni s olympijského týmu Rině Hillové. Ta šla při tom do závodu se zdánlivě nedostižným 14-ti bodovým náskokem a k celkovému prvenství ji stačilo dokončit závod mezi nejlepšími 12, kteří zároveň postupovali do druhého kola. Jenže v tomto (Radek Holinka)
Australská juniorská senzace Maxine Seearsová ukázala oprávněnost své nominace do olympijského týmu pro nadcházející olympiádu v Aténách. Seearsová vyhrála finálový závod triatlonového seriálu závodů Accenture a tím sebrala celkové prvenství kolegyni s olympijského týmu Rině Hillové. Ta šla při tom do závodu se zdánlivě nedostižným 14-ti bodovým náskokem a k celkovému prvenství ji stačilo dokončit závod mezi nejlepšími 12, kteří zároveň postupovali do druhého kola. Jenže v tomto rychlém a zběsilém závodě, kde mezi prvním a druhým kolem byla jen 10-ti minutová pauza, se Hillové právě během pauzy udělalo nevolno a rozhodla se odstoupit ze závodu. To otevřelo dveře pro Seearsovou, která potřebovala skončit na prvním místě. Seearsová vystupňovala tempo v závěrečné běžecké části a doběhla si pro vítězný šek a titul seriálu Accenture.

Mužský závod byl stejně dramatický, první část byla kvůli pádu několika závodníků předčasně ukončena. Do druhé části nastoupilo 15 závodníků, v níž se o celkové prvenství utkali úřadující šampión Courtney Atkinson a Simon Thompson. Po plavecké části vedl Levi Maxwell těsně za ním Atkinson, Craig Alexander a Thompson. Byl to napínavý závod, na kole se dostal do vedení Leon Griffin a do běžecké části šel z prvního místa. Těsně za ním vybíhali Thompson, Atkinson a Alexander. Jako nejsilnější běžec se ukázal Atkinson, v posledním kole unikl svým soupeřům a doběhl si pro titul seriálu Accenture.

Výsledky (375plavání/10km kolo/2,5km běh)
Ženy: 1.  Maxine Seear (31:49) 2. Felicity Aram (31:56) 3. Barb Linquist (32:02)
Muži: 1. Courtney Atkinson (29:22) 2. Simon Thompson (29:24) 3. Craig Alexander (29:26)

Hodnocení:
Přečteno 46x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera
8.5.23Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.