Jak si vedlo trio českých reprezentantů na prvním závodě MS ITU v Abu Dhabi

4.03.2017 -
V exotických kulisách Abu Dhabi odstartoval seriál závodů MS. V ženském závodě si v zajímavém finiši doběhla pro zlato Andrea Hewitt, Vendula Frintová se o dvě příčky nevešla do Top Ten, Petra Kuříková skončila na 26.příčce. Mezi muži kraloval Španěl Javier Gomez, Jan Čelůstka skvěle zaplaval, ale technická trať kola mu dala zabrat a skončil 28. Jak Češi hodnotí závod si můžete přečíst v naší reportáži.
Vendula Frintová:

"Bohužel od Vánoc se potýkám se zánětem dýchacích cest, takže ani zimní příprava nebyla podle představ a s tréninkem jsem hodně pozadu. Závod byl tedy pro mne na technické trati velice obtížný a jsem ráda, že jsem ho se ctí přes všechny komplikace dokončila."Honza Čelůstka:

"Letošní první závod jsem si hezky protrpěl. Super jsem zaplaval a po dlouhé době lezl na WTS v prvním balíku. Ale tím pro mě pozitiva skončily. Na kole jsem na to neměl a prošel 2 balíkama jak nůž máslem. Trať se změnila týden před závodem a dost mě to zaskočilo. Nahoru dolu, samé zatáčky a otočky čistě na výkonnost. Běh už pak byl na morál a o dokončení. Plavání je jediná disciplína kde jsem šel v tréninku i do závodní intenzity, takže jsem rád, že se to projevilo. Na kole a běhu je přede mnou spousta práce. Za dva měsíce v Yokohamě už bych nerad takhle "zametal".Petra Kuříková:

"Z plavání jsem měla velký respekt, v závodech Světové série se bojuje o každou pozici a plavání bývá nejsurovější. Nakonec se mi podařilo vyplavat velmi dobře v kontaktu s velkou skupinou. Cyklistická trať se v mém podání proměnila v peklo. Zuby nehty jsem se snažila akceptovat tempo balíku, ale již po druhém okruhu jsem ze skupiny vypadla. Trať se klikatila po tratích závodního okruhu F1, což bylo velmi atraktivní, ale tam ta pozitiva končila. Poprvé jsem měla strach, že budu dostihnuta vedoucí skupinou, jelikož jsem zbylých 8 okruhů odjela pouze ve dvojici s Japonkou. Možná to bude znít povrchně, ale moje motivace závodit postupně klesala. To tak u olympijského triatlonu prostě je. Pokud se vám nepodaří chytnout tu správnou skupinu na kole, závod pro vás v podstatě skončil. Nezbývá Vám nic jiného než sledovat; jak se vaše ztráta na čelo zvyžuje nebo zabalíte, jako to v tomto závodě udělala například Američanka True. Dvacátým šestým místem jsem si doběhla pro svoje nejlepší umístění v sérii Mistrovství světa. Závod mi ukázal na čem je potřeba dále pracovat." Hodnocení:
Přečteno 1008x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně