16.Pastvinský triatlon 0.35,18,4.5

10.07.2014 -
Rád sleduji soupeře a soupeřky před startem. Vidím mnoho známých tváří. Někteří jsou pamětníci nejstudenějšího závodu v historii. To se před pár lety čekalo na start za studeného deště. Při přezouvání z cyklistických treter do běžeckých bod měli všichni tak zmrzlé ruce,že si málem obuv nenazuli. Po klání se v restauraci topilo a pil grog. To naštěstí dnes nehrozí! Vzduch 24 stupínků a voda na červenec poměrně chladná necelých dvacet.

  Brzy po výstřelu již voda nestudí. 125 účastníků a účastnic svižně zdolávají krátkou první disciplínu. U pilíře,který je obložen žulovými kostkami je jako vždy tlačenice. „Kamarád závodník“ v čepici barvy trávy do mě pod vodou naráží a skáče mi nevybíravě na záda. Prosím takto si neubližujme. Při kontaktu v našem krásném sportu musíme být rytíři! 

Nejlepší již sedí na úzkých sedlech a zdolávají první metry dvou okruhů okolo Pastvinské přehrady. Galusky a pláště zpívají svou krásnou melodii. Další vybíhají z tekutého živlu a dle své taktiky se nejrychleji převlékají. První půlka tradičně velmi bolí. Silnice se často kroutí, zvedá, klesá, mění povrch. Je nutné často měnit převody. Velké poděkování pořadatelům na částečně uzavřenou silnici a novinkou v závodě. Tou je cyklistické depo. 

Letos není takové teplo a tak běh do Klášterce svižně ubíhá. Otočka u kuželu a již se můžeme těšit do cíle. Každý kdo dokončí je jako na každém jiném triáku vítěz. Skutečným se stala Jana Jiroušková,která vyhrála svou kategorii žen nad třicet let v celkovém nejlepším času! V ženách do třiceti roků brala zlato Veronika Hanušová. Mezi muži vyhrál Mirek Capoušek. V kategorii do 41 let byl nejlepší Lukáš Kristejn. Tak za rok zas! 

Autor: Filip Svoboda


Hodnocení:
Přečteno 946x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně