Krátký nebo dlouhý triatlon? Tento víkend bylo z čeho vybírat

7.07.2014 -
Půlka na Slovensku jako Slovakman 113, nebo v rámci Czech Bigman festivalu? Triatlon Tálín oslavil jubilejní ročník. Jubilejní ročník se slavil i na Vysočině. Více v článku

Triatlonový víkend Kněžice

10. ročník silničního triatlonu se uskutečnil na Vysočině v Kněžicích. Závod odstartoval v 10:00 a jeho distance měřily  400m plavání, 26km kolo a 4 km běh. Cyklistika se odehrála za plného silničního provozu, ale pořadatel již v propozicích sliboval „kvalitní asfaltový koberec“. Závod absolvovalo téměř sedm desítek účastníků. Mužskou kategorii vyhrál Michal Málek, druhé místo vybojoval Josef Křivánek před Vladimírem Pospíchalem. Ve výsledkové listině v kategorii ženy se objevilo pouze 6 jmen. Nejlépe si vedla Petra Veselá, Petra Vašalovská a Milada Brabcová.

Výsledky Kněžice ZDE

Czech Bigman festival

V Praze se tradičně konal Czech Bigman festival, který je určený nejen pro profesionální závodníky, ale také pro širokou veřejnost. Každý závodník si zde může najít trať, která mu vyhovuje. Závod se konal v pátek, kde byl na programu terénní triatlon (1-25-5) a v sobotu, kdy se konal Český železný muž (3,8-180-42,2), Pražský střední triatlon (1,9-90-21,1), tak i štafetový triatlonový závod (1,9-90-21,1). Ten, kdo se chtěl účastnit Mistrovství světa Bigman, tak musel v pátek absolvovat terénní triatlon a v sobotu Bigman dlouhý triatlon. Mužům stejně jako loni dominoval Petr Vabroušek, který druhého Aleše Drahokoupila porazil o více než 42min. Pro třetí místo si doběhl David Jílek.

Výsledky Bigman ZDE

Slovakman 113

Mistrovství Slovenska ve středním triatlonu, to je Slovakman 113, závod zároveň patří do Českého a Slovenského poháru v triatlonu. Start se uskutečnil ve 12 hodin a na závodníky čekalo 1,9km plavání ve dvou okruzích mezi nimiž byl výběh z vody, 90 km na kole ve 3 okruzích a závěrečný půlmaratón, který byl rozdělený do 4 okruhů.  Mužskou kategorii s přehledem vyhrál Slovák Karol Džalaj, druhý skončil Maďar Hankó David a trojici na stupních vítězů doplnil Čech Lukáš Slatinský. Ženská výsledková listina neobsahuje příliš jmen- vítězkou se stala Češka Jana Candrová, druhá doběhla Kristina Néč- Lapinová a třetí byla Světlana Lipárová (obě SVK).

Výsledky Slovakman 113 ZDE

Triatlon Tálín

V sobotu odstartoval jubilejní 20. ročník Tálínského triatlonu. V programu triatlonu byl i závod pro děti, vozíčkáře a po skončení závodu a vyhlášení výsledků i taneční zábava. Dětský triatlon přilákal přes 60 dětí. Hlavní závod s více než minutovým náskokem vyhrál mladý závodník František Linduška, druhé místo obsadil Tomáš Martínek a třetí skončil Matěj Valtr. Ženskou kategorii vyhrála Jitka Šimáková, která se mezi muži celkově umístila na skvělém 7. místě. Druhá doběhla Lenka Fanturová a třetí byla Iveta Fairaislová.