Teplomilka Frintová byla devátá ve světovém poháru a chystá se na Floridu

29.09.2013 -
Devátým místem na světovém poháru ITU v Alicante si Vendula Frintová spravila náladu po nevydařeném finále mistrovství světa v Londýně. „Teplo a sluníčko, to jsou podmínky, které mi vyhovují, přesně opak toho, co jsme zažili před dvěma týdny,“ řekla spokojeně v cíli. Navzdory stálým potížím s bolestmi v noze po loňském zranění úřadující česká Triatlonistka roku zaběhla pátý nejlepší čas v závěrečné části.

Ve španělském přístavním městě se plavaly dva okruhy v otevřené vodě. Tam získala v hodně rychlém představení více než minutový náskok čelní skupinka. „To rozhodlo o vývoji závodu. Zformovala se silná plavecká skupina šesti holek a ty nám odjely na kole,“ popsala jediná česká reprezentantka na startu.

Mezi muži skončil 41. Tomáš Řenč, vyhrál Sven Riederer ze Švýcarska.

Na šesti technických okruzích celkem 43 km na kole se toho v ženském pelotonu mnoho nezměnilo. V běhu vytěžily členky skupinky z téměř o dvě minuty navýšeného náskoku vpředu lepší pozice. Zvítězila hlavní britská favoritka Jodie Stimpson, druhá z londýnského finále.

„Běžela jsem, na co v současnosti mám (36:01, nejrychlejší Španělka Murua 35:16, pozn. red.) a i s omezeným tréninkem to byl dobrý běžecký výkon,“ potěšilo Frintovou. Účast tu byla velmi solidní.

Závodní program Frintové pokračuje ještě za dva týdny světovým pohárem v Jižní Koreji. „Běžecké tréninky se musejí dávkovat na lékárnických vahách. Pořád to bolí po letech zatížení, nejde přes moc. Nemůže běhat objemově zdaleka tolik, co dřív. Dva spíš jeden rychlý trénink v týdnu. Je potřeba trénovat taky ve vhodných klimatických podmínkách. Zkrátka to nepřeběhá. Ale dají se teď ještě pobrat důležité body, když forma drží,“ hodnotí aktuální situaci její trenér Jiří Seidl.

Jeho svěřenkyně se plánuje přes tuhou českou zimu vydat na Floridu se svoji tréninkovou skupinou, kde se připravují například Španěl Mola nebo Jihoafričan Murray. Po celkovém 22. místě v mistrovství světa 2013 ji v žebříčku ITU patří 27. pozice, ovšem zatím bez započítaného výsledku z Alicante.

 

Kompletní výsledky http://www.triathlon.org/results/result/2013_alicante_itu_triathlon_world_cup/260025

Hodnocení:
Přečteno 441x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně