Výsledky světového triatlonového dění

16.09.2013 -
Víkend přinesl senzaci v podobě vítězství Javiera Goméze nad bratry Brownlee. Radka Vodičková se prosadila na prestižním olympijském triatlonu v Kalifornii a Pete Jacobs před blížící se Havají nabírá na formě. Více informací v článku.

Grand finále ITU v Londýně (1,5-40-10)

Závod se od prvních metrů po startu vyvíjel tradičně – Richard Varga diktoval tempo plavecké části a favorité se snažili být co nejvíce vepředu. Na čele v cyklistické části se vytvořila silná skupina spolu s Gomézem, bratry Brownlee, Silva, Murray a další. Vše se mělo rozhodnout až v běžecké části. Z tváře olympijského vítěze z Londýna Alistara bylo patrné, že ho trápí zdravotní problémy a od začátku běžecké části nasadil bolestivou grimasu. Na čelo závodu se usadila dvojice Goméz – Jonatan Brownlee a bylo více než jisté, že tito dva se utkají v Londýně o vítězství. Oba si vzájemně nastupovali a pár set metrů před cílem Goméz zrychlil a dostal se na pár metrů před mladšího bratra Brownlee. Strhující závěr vyhrál o jednu vteřinu Javier Goméz!!! Přemysl Švarc obsadil 35. místo.

Triatlon Pacific Grove (1,5-40-10)

Tommy Zaferes díky nejrychlejší běžecké části vyhrál tento tradiční Kalifornský závod, kde v minulosti startovaly takové ikony světové triatlonu jako je Chris McCormack, Craig Alexander, Timothy O´Donnell či Leanda Cave. Tommy Zaferes zde triumfoval již v roce 2011 a zajímavé je, že ve stejném roce zde vyhrála i Radka Vodičková. Letos se Radka prosadila znovu.

Ironman 70.3 Sunshine Cost (1,9-90-21)

První ročník australské půlky přinesl triumf havajského šampióna Pete Jacobse. Toho čeká nesnadný úkol a to obhájit titul mistra světa. V ženách si další vítězství do svého portfolia připsala Gina Crawford z Nového Zélandu.

Challenge Almere  (3,8-180-42,2)

Nizozemskou klasiku ovládl Belgičan Bart Colpaert (8:34) a v ženách zvítězila Němka Susan Blatt. Na startu se sešla početná česká výprava, více informací o letošním Challenge Almere ZDE