Čelůstka a Jiroušková získali olympijské tituly ve výhni na Lipně

18.08.2013 -
První radost pro olympionika Jana Čelůstku a nečekaný comeback „nové“ maminy Jany Jirouškové. Tolik základní fakta z mistrovství republiky v olympijském triatlonu na Lipně. Na Přední Výtoni, půvabném místě na konci světa, kde lišky dávají dobrou noc a které před lety objevila Xterra.

K tomu další důležité údaje: Neobvykle výživné kopce na kole roztrhaly pole. Filip Ospalý měl defekt a odstoupil. Přéma Švarc dal síly střevní chřipce v týdnu a skončil čtvrtý. Triatlonistka roku Vendula Frintová ladí formu ve španělském Banyoles pro Evropský pohár ve Varech. O Radce Vodičkové, vyloučené z reprezentace, neměl reprezentační koordinátor zpráv.


Filip Ospalý na Lipně. Konec.


Proto získali další medaile: stříbro Lukáš Kočař a bronz František Kubínek, rozhodlo se až v běhu, kde mocně stahoval Švarc. Mezi ženami byla druhá double-mamina Eva Potůčková a třetí naděje Petra Kuříková, teprve dva týdny běhající po únavové zlomenině v nártu. Aneta Grabmüllerová odšla v běhu, Šimáková s Kolářovou odstoupily, Vítová byla disknutá za hák za muži.

„Nevěděl jsem přesně, co čekat. Ale jsem rád, běžel jsem si už svoje. Vážím si titulu, i když bez Filipa tomu něco chybí,“ říkal spokojený 31letý Jan Čelůstka. „Bomba, vždyť já jela první celý olympijský triatlon od roku 2008,“ radovala se 34letá Jana Jiroušková, která cílovou čáru protnula s tříletou dcerkou Terezkou. Poslední titul získala před devíti lety...

Závod ozdobila účast legend. Jan Řehula slavil dva žákovské tituly synků Šimona a Jakuba. Tomáš Kočař po juniorském zlatu Jakuba ocenil dospělé stříbro Lukáše. K tomu olympijská vítězka Kateřina Neumannová fandila dětem, nebo pětibojař David Svoboda s nohou v sádře tlačil bráchu-dvojče Tomáše do elitní desítky, což se mu povedlo. Skončil osmý.

Z triatlonových osobností se ukázal i Petr Vabroušek. „Musel jsem si půjčit kola a ve sjezdech jsem byl rád, že jsem to přežil,“ usmíval se nezdolný závodník.

Plavalo se v přehradě bez neoprenů, voda docela chladná okolo 21 stupňů. Pak pět okruhů na kole s drsným stoupáním i sjezdy, žádné olympijské balíky! Běh rovina po asfaltu podél vody. Na prudkém slunečním žáru bylo i přes třicet.

MČR OH TT: Muži: 1. Čelůstka (Labe tri club) 2:00:36, 2. Kočař -36, 3. Kubínek (oba Ekol Brno) -1:28, 4. Švarc (Slavia Plzeň) -2:01, 5. Debnar -2:42, 6. Kroupa (oba Brno) -4:14.

Ženy:  1: Jiroušková (Orbea) 2:20:18, 2. Potůčková (Hisport) -3:05, 3. Kuříková (Bižuterie Jablonec) -5:22, 4. A. Grabmüllerová (Labe tri club) -6:17, 5. Krejčová (TriSK ČB) -14:25.

 

Kompletní výsledky na sportsoft 

Připravujeme obsáhlejší rozhovory s mistry i fotogalerii

 

Hodnocení:
Přečteno 821x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně