ORKA triatlon ovládli znovu Polanský a Vykoukalová

18.07.2013 -
17. ročník ORKA triatlonu na Velkém Dářku přilákal 73 závodníků. Závod je zařazen do Krajského poháru Vysočiny a současně je také přeborem firmy AUTOCONT.
Sobotní dopoledne přijalo závodníky u "moře Vysočiny" velkoryse, 23°C prosvitující slunce a voda o teplotě 18°C čekalo na účastníky ORKA triatlonu, který probíhá na tratích 0,9 km plavání - 31 km na silničním kole ve zvlněném terénu a 5,5 km běhu s výběhem asi 300 dlouhého kopce. Na start se postavili dvě tříčlenné štafety, 9 žen a 62 mužů. Největší historická účast byla v Přeboru firmy AUTOCONT, kde startovalo 21 závodníků. Na startu se objevila i známá jména Polanský, Vodehnal, Křivánek, Pospíchal, Vykoukalová, Sečka.
Na startovní čáru je v 11 hodin postavilo všech 73 účastníků a přivítalo je rozvlněné Velké Dářko a závody malých plachetnic kousek od tratě. S plaveckou devítisetmetrovou tratí se podle předpokladů nejrychleji popral Dan Polanský až 40 vteřin za ním se vynořili Lukáš Salaj a Vladimír Pospíchal, mezi ženami byla první Simona Vykoukalová.

V cyklistické části vedoucí ve zvlněném okolním terénu na silnicích bez většího provozu zvýšil svůj náskok ironman Polanský, stíhal ho neúspěšně Pospíchal, který byl v druhém depu dostižen dvojicí Vodehnal a Křivánek. A tato trojice vyrážela společně do bežecké části bojovat o druhé místo za suverénním Danem Polanským, který si běžel pro vítězství s téměř tří minutovým náskokem. Mezi ženami startovala do běžecké části nejrychlejší Vykoukalová s již více jak pěti minutovým náskokem před Floriánovou a Pátkovou, kterou od vedoucí závodnice dělilo přes deset minut.

V běžecké části si na prvním místě upevnil nejrychlejším časem vítězství Dan Polanský (SK OMT Pradubice) v celkovém čase 1:18:48, který byl nejrychlejší ve všech disciplínách, asi 1,5 km před cílem běhu se potom rozdělila stíhací trojice a druhé místo držel Vodehnal, třetí Křivánek a bramborovou pozici měl potom Pospíchal. Pepovi  se Honzu již nepodařilo dostihnout a Jan Vodehnal (SK OMT Pardubice) tak doběhl druhý v čase 1:22:24, Pepa Křivánek (ROCKTECHNIK) potom kousek za ním v čase 1:22:29. Ládin Pospíchal (Tréninková skupina) potom vybojoval čtvrté místo v čase 1:22:53. Pátý doběhl nejlepší závodník Krajského poháru Jan Kučera (TK Moravské Budějovice, 1:24:52).

Mezi ženami se v letošním roce souboj nekonal Simona Vykoukalová (ROCKTECHNIK), zaměřující se především na závody IRONMAN, tak bojovala pouze s časem. Celkově doběhla na 13. místě a získala již počtvrté vítězství na ORKA triatlonu 2013. Její výsledný čas se zastavil na 1:32:07. Druhá doběhla Veronika Floriánová (Brno) a třetí doběhla atletka Iva Pátková (Pomalí kluci Liberec).

V jednotlivých vyhlášených kategoriích zvítězili:
Muži
Dan Polanský (SK OMT Pardubice)

Muži nad 40 let
Jan Vodehnal (SK OMT Pardubice)

Muži nad 50 let
Miloslav Ryzner (Pardubice)

Ženy
Simona Vykoukalová (ROCKTECHNIK)

Štafety
ALL STARS (Schramm, Klíma, Petr)

Přebor firmy AUTOCONT
Ivana Kubická
Leo Sedlák

Letošní ročník se povedl především díky počasí a přilákal opět velké množství zájemců o triatlon a sport, ale také diváků a fanoušků. Pořadatelé zajistili díky regionálnímu pekařství výtečné a čerstvé občerstvení, které přišlo vhod i v teplém počasí, vítězové byli oceněni a všichni se již mohou těšit na další již 18. ročník za rok.

Výsledky ZDE
Fotogalerie Adler ZDE
Dan PolanskýKřivánek, Vodehnal

skupina 10. - 17. místo

Simona Vykoukalová

souboj o druhé místo

závodníci firmy AUTOCONT

Hodnocení:
Přečteno 860x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně