Víkend rozhodne o mistrech světa v OH triatlonu! V Aucklandu se představí i čtyři Češi

19.10.2012 -
O víkendu 20. a 21. října se v Aucklandu na Novém Zélandu koná finálový závod Světové triatlonové série, který rozhodne o mistrech světa. Na start v elitních kategoriích se postaví i čeští reprezentanti Vendula Frintová a Jan Čelůstka. V kategorii do 23 let bude bojovat Petra Kuříková, která se na mistrovství Evropy v Aguilas blýskla parádním sedmým místem. Mezi juniorkami ponese český prapor Linda Vítová. Ta ve startovní listině nahradila se zraněním laborující Anetu Grabmüllerovou.

Do Aucklandu míří triatlonová smetánka. Mezi muži se čeká tuhý boj o titul mistra světa mezi Španělem Javierem Gomezem a Britem Jonathanem Brownleem, mezi ženami se budou o vavříny rvát Švédka Lisa Nordenová s Australankou Erin Denshamovou.

Z českých závodníků se na tratě 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu vydají v elitních kategoriích Vendula Frintová a Jan Čelůstka. „Od závodu toho moc neočekávám, po olympiádě už nebyla příprava tak intenzivní jako před ní. MS je v letošním roce takový bonus navíc, neboť to nejdůležitější je již za námi,“ svěřila se Frintová. „Byl jsem na Grand finále dvakrát a nikdy to díra do světa nebyla. Je tedy co napravovat a rád bych skončil v TOP 20,“ řekl Čelůstka.

V krásném městě pořadatelé připravili náročné tratě a zejména cyklistika dá všem triatletům zabrat. Je obtížná nejen technicky, ale na každém z osmi okruhů budou muset závodníci zdolat také dva kopce. Pro úspěch bude důležité plavání v přístavu. Na triatlonisty čeká voda o teplotě 15 stupňů a tudíž také neopreny.

V kategorii do 23 let bude s olympijskými tratěmi bojovat Petra Kuříková, která se na světový šampionát kvalifikovala díky sedmému místu z mistrovství Evropy. „Na závod se těším, ale nebude to jednoduché. Kromě náročných tratí si tu s námi nejspíš bude hrát i počasí. Chvíli prší, za chvilku svítí sluníčko. A hodně tu fouká. Myslím, že to bude zážitek, na který jen tak nezapomenu,“ popsala Kuříková.

Na polovičních tratích bude mezi juniorkami bojovat Linda Vítová, která nahradila Anetu Grabmüllerovou. Ta si v tréninku poranila vazy v kotníku a před světovým šampionátem se již nestihla dát dohromady.

Hodnocení:
Přečteno 375x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně